Aligátor – albín 

Albínske aligátory sú veľmi zriedkavé, na svete ich žije menej ako 200. No a samozrejme sú prísne chránené. Nedostatok pigmentácie ich vo voľnej prírode výrazne znevýhodňuje, pretože sa nemajú ako zamaskovať, a vzácnosť z nich robí aj cieľ pašerákov, pretože cena sa pohybuje od 20-tisíc do dvoch miliónov dolárov za kus. Jeden pokus o prevoz v kufri chcel realizovať 42-ročný Američan cestujúci z Nemecka do Singapuru 25. septembra 2022. Do kufra poskladal meter dlhého aligátora. S výnimkou nozdier bol celý zabalený do fólie a lepiacej pásky. Našťastie prežil, aj keď bol v zlom stave. Muža odviedli v želiezkach pred súd. 

Novorodenec

Nemal svoju letenku, ani nebol nahlásený ako cestujúci. 42-ročnú Jennifer Talbotovú obvinili z pokusu prepašovať dieťa  v príručnej batožine. Mala nastúpiť na let z Manily na Filipínach do Columbusu v štáte Ohio 4. septembra 2019. Jennifer vložila šesťdňové dieťa do príručnej tašky a podarilo sa jej prejsť pasovou kontrolou, ale nakoniec ju úradníci zastavili pred nástupom do lietadla a objavili dieťa. Jennifer zatkli a dieťa umiestnili do opatrovníctva ministerstva sociálnej starostlivosti. Nebola jej matkou, ale pašeráčkou. Obvinili ju z obchodovania s ľuďmi a únosu.

Pištoľ v kurati

Kontroly na letiskách sú prísne a určite viete, čo s vami spravia, ak nájdu čo i len otvorenú pollitrovku minerálky. Niekto si však nedá povedať. Jeden odvážny cestujúci smerujúci na Haiti sa rozhodol ignorovať pravidlá a pokúsil sa zamaskovať zbraň bizarným spôsobom - napchal ju do surového kuraťa. Toto ozbrojené kura nakoniec odhalili 27. septembra 2022 na Floride.

Balíky hotovosti

S hotovosťou sú stále väčšie a väčšie problémy a podlieha neustále tvrdšej kontrole. Aj jej prevoz je obmedzený na pár tisíc eur či dolárov. 48-ročný Abdulkarim Altareb letel z New Yorku do Kataru 1. marca 2015 a niesol si tú najcennejšiu batožinu.  Uviedol, že má pri sebe 6 500 dolárov, avšak pri prehliadke batožiny našli viac ako 770-tisíc dolárov. Altareb ukryl bankovky v hodnote 50 a 100 dolárov v škatuliach od liekov, mydiel, leukoplastov i jedla . Obvinili ho z pašovania hotovosti a zistilo sa, že prevádzkoval nelicencovaný obchod s prevodom peňazí. 10. mája 2017 ho odsúdili na štyri roky a tri mesiace väzenia. 

Kokaín v smaženej rybe

Na drogy poľujú policajti na všetkých letiskách sveta. No naivita niektorých pašerákov prekvapí aj skúsených lovcov kriminality. Jedna 38-ročná pasažierka verila, že dokáže prekabátiť úrady dokonalým plánom na pašovanie kokaínu vo vnútri svojej batožiny a balíčky umiestnila do vyprážanej ryby. Pasažierka cestovala z Jamajky do Miami na Floride a predpokladala, že smažená ryba dokáže prekabátiť aj psov. Keď však 13. júna 2015 priletela na medzinárodné letisko v Miami, röntgenový snímok jej batožiny pútal pozornosť. Kto si už len nabalí smažené ryby do batožiny? Príslušníci colnej správy a ochrany hraníc si následne všimli, že niektoré ryby boli objemnejšie ako iné a mali na bruchu stopy po stehoch. Potom objavili vo vnútri rýb kilogram kokaínu.