1. Keď močia mimo pisoár. Aj ten najlepší ostreľovač má pod parou mizernú mušku, takže záchody v krčmách potom vyzerajú ako po biblickej žltej potope. Nehanbite sa pristúpiť bližšie k mušli.

2. Keď sa opijú a vyhľadávajú konflikty. Hovorí sa, že na každého chlapa je chlap a raz sa vám to môže vypomstiť.

3. Keď sú zúfalí na Facebooku. Ak dáte žene pod fotku komentár typu: „Si sexy," nedá vám. Skôr si rovnako ako ostatní pomyslí, že ste riadny zúfalec.

4. Keď majú potrebu stále sa o niečo stavovať. Najmä v opitosti je to problém, a to najmä z dôvodu, že ostatní chlapi sa radi vyťahujú. Zväčša to však končí dosť zle.

5. Keď sú v domácnosti nepoužiteľní. To, že si neviete navariť a upratať, je problém. Ak ale neviete opraviť ani tú najmenšiu drobnosť, ste jednoducho neschopný.

6. Keď ťukajú v krčme do mobilu. Do krčmy sa chodí konverzovať a piť, takže mobil by mal ostať pekne vo vrecku až do chvíle, keď sa v opitosti nerozhodnete napísať bývalej SMS-ku.

7. Keď sa spijú do nemoty. Zábava je v plnom prúde, keď v tom sa zrazu jeden z partie uloží do pozície Supermana, prevráti dva poháre s pivom a vyvracia sa na podlahu. Nielenže potom treba od barmanky vypýtať handru a zvratky utrieť, ale treba ho aj odniesť domov.

8. Keď pri pozdrave silno stískajú ruku. Stisk ruky nie je súťažou o to, kto má väčšiu silu. Keď má človek pri pozdrave s vami pocit, akoby pchal ruku do zveráka, nie je to v poriadku. Obzvlášť vtedy, ak ju mal už trikrát zlomenú.

9. Keď dávajú na Facebook tri selfie denne. Nemali by to robiť ani ženy, ale u mužov to už zaváňa narcizmom. Navyše, keď sa fotia ženy, majú z toho chlapi aspoň nejaké potešenie, ktoré pri sledovaní mužských fotiek akosi nenastáva.

10. Keď vás v krčme celý večer búchajú do ramena. Niektorí chlapi si myslia, že pri nich sedí boxovacie vrece. Pri každej druhej vete tak prísediaceho udrú do ramena: veď je to zo srandy. Takže novinka: nikto sa ráno rád nebudí s modrinami.