Ropucha obrovská zväčša v dospelosti váži čosi vyše jedného kilogramu. Austrálski lesníci ale objavili skutočne gigantickú samicu s hmotnosťou 2,7 kilogramu. Ide o skutočne rekordný kus, ktorý len ťažko niečo prekoná. Nález sa im podaril 19. januára 2023 v národnom parku Conway na severovýchode Austrálie. Oznámili ho na Twitteri s poznámkou, že ostali v šoku z ropuchy, ktorá veľkosťou pripomínala skôr kohúta. Padli aj slová o futbalovej lopte s nohami.

Dosiaľ najväčšieho jedinca objavili v roku 1991 taktiež v Austrálii, vážil 2,65 kilogramu. Táto rekordérka ho teda prekonala o asi 50 gramov. Potom, ako ju lesníci zmerali a odvážili, samicu zabili. Ropuchy obrovské totiž spôsobujú v austrálskej prírode nesmierne škody a požierajú všetko, čo sa im vojde do úst.

Tento invazívny druh sa do Austrálie dostal z Havajských ostrovov v júni 1935. Nešlo o náhodou, miestne úrady chceli ropuchu obrovskú využiť na likvidáciu populácie hmyzu, ktorá parazitovala na cukrovej trstine. Doviezli 102 kusov ropúch, no v marci 1937 už ich odchovali 62-tisíc. Dnes sa ich populácia odhaduje na 200 miliónov a snahy o jej kontrolu zlyhávajú.