Zmena čísla problém nevyriešila

V roku 1981 istá jasnovidka kontaktovala britské železnice, aby varovala zamestnancov. Mala opakovanú víziu smrteľného vlakového nešťastia a podľa nej havaroval jeden z ich modrých vlakov ťahajúcich vozne s ropou s ničivými následkami. Tiež videla číslo vlaku - 47216. Manažéri železníc „vyriešili“ situáciu tak, že vlaku zmenili číslo na 47299. Lenže v decembri 1983 sa vlak s číslom 47299, ťahajúci ropný náklad, zrazil s autom na križovatke Wrawby. Jedna osoba zomrela a vyšetrovanie ukázalo, že na vine bola kombinácia zlyhania železničného zariadenia a ľudského faktora.

Pocit hrôzy

Popoludní 17. marca 1999 mala Carol Deemerová zvláštny pocit, ktorý premkol celé jej telo a myseľ. Nemohla sa zbaviť pocitu, že sa stalo niečo veľmi zlé. Preto ihneď kontaktovala manžela Jamesa, že má zlú predtuchu. Zároveň dodala, že ich 17-ročná dcéra Jennifer sa ešte nevrátila domov ani nezatelefonovala, ako mala vo zvyku. Pár desiatok minút na to sa rodičia dozvedeli, že ich dcéra havarovala. Keď išla domov zo školy, vodič z oproti idúceho auta vyhodil z okna krabicu od pizze, ktorá sa prilepila na jej čelné sklo. To spôsobilo, že Jennifer vošla do protismeru a čelne sa zrazila s iným autom. Bohužiaľ, Jennifer pri náraze zomrela a jej štyria spolužiaci sa vážne zranili.

Záchrana pred požiarom

Koncom augusta 2013, 11-ročná Marie Eliasová nedokázala prestať myslieť na to, že ak práve v tú noc zaspí, stane sa niečo veľmi zlé. Bola sobota večer a Marie sa rozhodla zostať hore, aby mohla čeliť eventuálnemu problému. Stalo sa niečo neuveriteľné. O 01:30 ráno vypukol požiar v dome, v ktorom Mary s rodičmi a ďalšími 17 členmi rodiny bývala. Keď Marie ležala v posteli a odolávala spánku, zaregistrovala zápach, ktorý vychádzal z vedľajšej izby. Okamžite zalarmovala rodičov a vďaka tomu, že bola hore a nespala sa všetci zachránili. Keďže v dome neboli žiadne detektory dymu, všetci prežili len vďaka predtuche malej Marie.  

Zážitok, ktorý Viv videla vo sne

V roku 1984 mala Viv Donovanová znepokojivý sen. Vo sne sedela na posteli s rukami natiahnutými pred sebou a pred jej posteľou stála celá rodina. Keď o tom povedala rodičom, ostala prekvapená, lebo otec jej povedal, že sa mu tiež snívalo ako Viv sedí v posteli a on s celou rodinou ju pozorujú. Najprv to rodičov a dcéru vydesilo, no čoskoro na sen zabudli. O mesiac neskôr Viv praskla cysta na vaječníku, čo viedlo k operácii. Lekári jej zachránili život, no nejaký čas musela zostať v nemocnici. Mesiac po sne si Viv uvedomila, že sedí na nemocničnej posteli a víta celú svoju rodinu, ktorá stojí pred posteľou...

Trinásť sĺz

Sedemnásťročná Rachel Scottová bola oddaná náboženskej viere a nikdy sa nevyhýbala tomu, aby o tom verejne rozprávala. Bola študentkou na Columbine High a prvou obeťou, ktorú v roku 1999 zastrelili Eric Harris a Dylan Klebold. Po streľbe sa šírili klebety, že Rachel zastrelili práve kvôli jej viere, pretože Klebold sa k nej otočil a opýtal sa: „Ešte stále veríš vo svojho Boha?“ Keď povedala: „Vieš, že áno,“ strelil ju do hlavy a odišiel. Najzaujímavejšie na tom je, že Rachel si krátko pred streľbou nakreslila do denníka obrázok. Skica zobrazuje pár očí, z ktorých 13 sĺz steká do ruže, kde sa menia na kvapky krvi. Je tragické, že v ten deň zomrelo rukou Harrisa a Klebolda práve 13 ľudí.