Phalanx CIWS, ktorý spočíva v kanóne Vulcan kalibru 20 milimetrov umiestneného na otočnom podstavci, patrí k najspoľahlivejším zbraňovým systémom amerického námorníctva. Má ho takmer každé vojenské plavidlo a práve Phalanx CIWS inšpiroval japonskú firmu, aby skonštruovala zrejme najfantastickejšiu vzduchovku v dejinách.

Fotografie mimoriadne zaujímavej zbrane nedávno na svojom twitterovom účte zverejnil Kogoro Kurata, jeden z najvyššie postavených zamestnancov Suidobashi Heavy Industries. Bol to práve on, kto prišiel s nápadom na skonštruovanie tejto šokujúcej vzduchovky.

Kurata podľa vlastných slov pracoval na zbrani od marca 2023 a v priebehu troch mesiacov sa mu podarilo vyrobiť funkčný prototyp s kadenciou tritisíc výstrelov za minútu. Má dosť sily na to, aby rozdelil kartón na dve polovice, o čom sa môžete presvedčiť vo videu vyššie.

Ozajstný Phalanx CIWS má vo svojom valcovitom tele ukrytý výkonný radarový systém. Ten u Kuratovej vzduchovky slúži ako zásobník na miniatúrne plastové broky, ktorých sa sem zmestí asi 900-tisíc. Dosť na to, aby mohla zbraň nepretržite strieľať takmer päť hodín. Kurata však predpokladá, že motor, ktorý zbraň poháňa, by sa dávno predtým prehrial.

Zatiaľ nie je jasné, či firma vypustí túto vzduchovku na trh. U bohatých mužov, ktorí stále ostávajú chlapcami, by iste mala úspech.