Bimota YB6 EXUP

V tejto motorke sa stretol japonský motor s talianskou dizajnérskou spoločnosťou a vznikol z toho športový diabol na dvoch kolesách, ktorý vás vystrelí do rýchlosti 270 kilometrov za hodinu. Je to šelma v kostýme mačičky. Aj preto je tak obľúbená.

Kawasaki Ninja ZX-11

 Jedna z najdostupnejších ultrašportových mašiniek. Tento typ je hojne rozšírený aj na európskych cestách. Ak budete okolo seba vidieť strelu s doslova rozpáleným zadkom, pravdepodobne to bude Ninja. Tejto motorke v minulosti dokonca patrila zlatá medaila za rýchlosť, no nakoniec ju predbehli iné modely.

Honda CBR1100XX Super Blackbird

 Bronzová priečka patrí japonskému výrobcovi, ktorý svoj super rýchly modelový rad priniesol v roku 1996, ale k hranici 290 kilometrov za hodinu sa vypracoval až o tri roky neskôr. Blackbird je však sám o sebe fenoménom, ktorý má dokonca svoje fankluby. Ide o motorku, ktorú rozhodne nemá každý. No je základom vedieť ju dokonale ovládnuť. Pretože vás razom dokáže doslova vystreliť z miesta.

Suzuki Hayabusa

 Ani 305 kilometrov za hodinu nie je málo. Hlavne ak by to znamenalo presvišťať okolo bežného auta šinúceho si to po ceste priam nadzvukovou rýchlosťou. Cez 300 kilometrov je rýchlosť, ktorá sa už radí na vyšší level risku. Zaujímavosťou pri tomto type motorky je nielen rýchlosť, ale aj ikonickosť. Model sa vyrábal iba v roku 1999 a tak už bude pomaly nielen obdivuhodnou mašinou, ale aj skvostným veteránom.

MV Agusta

 Talianska značka motocyklov je dobre známa milovníkom rýchlych kolies. Výrobca cestných motocyklov však na kolesá postavil super rýchlu, doposiaľ neprekonanú kráľovnú superšportov, ktorá má maximálku na hranici 320 kilometrov za hodinu. To je rýchlosť, ktorá sa na dvoch kolesách rovná skutočne zážitku, z ktorého vám budú zimomriavky behať po chrbte aj o desať rokov. Ak by ste toto šidlo hľadali, je to typ F4 R 312.