Pri sledovaní obrovského množstva inovácií, s ktorými prišiel a prešiel celý automobilový svet, možno povedať, že 130 rokov sa nám zdá akosi málo na pokrok, ktorým prešiel revolučný vynález zvaný auto. Dnes už ale neslúžia iba na mobilizáciu ľudí, vozidlá sa stali rýchlo objektom túžby po luxuse, dizajne a výkone, ktoré ponúkajú niektoré modely.

Ak ale samozrejme chcete nájsť to najlepšie, a okrem toho to nechcete zdieľať práve s masou ľudí, budete si musieť zaplatiť za exkluzivitu výrazne viac. A práve o nich je tento rebríček, v ktorom vám dnes predstavíme 10 vozidiel z tej "spodnej" polovice, ktorých cena neprekračuje 7-ciferné čísla.

Mazzanti Evantra Millecavalli - 1,2 milióna $ (1,13 milióna eur)

Možno ste o Mazzanti Evantra Millecavalli nikdy nepočuli. Možno ste vlastne nepočuli ani o Mazzanti, malom talianskom výrobcovi, ktorý sa venuje súpereniu so značkami ako sú Pagani, Gumpert alebo Koenigsegg, respektíve sa o to aspoň pokúša. A výsledkom sú zaujímavé autá ako Mazzanti Evantra. To najzaujímavejšie sa bezpochyby skrýva pod kapotou, pretože napríklad v roku svojho predstavenia (2017) sa jednalo o najrýchlejšie talianske auto na svete.

Mazzanti Evantra Millecavalli
Mazzanti Evantra Millecavalli
Zdroj: Mazzanti

7,2-litrový motor V8 preplňovaný dvoma turbodúchadlami má na starosti katapultovanie tejto beštie z 0 na 100 km/h len za 2,7 sekundy. Poskytuje výkon 1 000 koní a krútiaci moment 1 200 Nm. Zhodou okolností to, čo bolo kedysi najvýkonnejším talianskym superautom na svete, nemá mechaniku pochádzajúcu z krajiny cestovín, ale v skutočnosti ide o blok motora General Motors.