Sven a Lennart de Jongovci sú bratranci a obaja pochádzajú z holandského mesta Nieuw-Lekkerland. Vyrástli hneď vedľa starej vodárenskej veže a ako deti sa v nej neprestajne hrávali. Keď sa v roku 2011 dopočuli, že stavba ide do dražby, rozhodli sa ju kúpiť. A podarilo sa. Ich ponuku vo výške 200-tisíc eur nik neprekonal a dvaja muži sa stali hrdými majiteľmi budovy z roku 1915.

To však bol iba začiatok. Sven a Lennart vedeli, že to najťažšie ich ešte len čaká. Chceli totiž prerobiť vežu tak, aby v nej mohli bývať. Trvalo to bezmála desať rokov, ale sen sa im splnil.

V čase, keď kúpili vodárenskú vežu, ešte ani jeden z mužov nebol ženatý. Napriek tomu obaja vedeli, že je to miesto, kde chcú v budúcnosti vychovávať svoje deti. Mali to šťastie, že partnerky ich v úmysle podporovali, a tak chlapi vždy po práci ešte robili na stavbe až do neskorého večera. Výsledok ich roboty ale rozhodne stojí za to.

Lennart s manželkou Arianne sa rozhodli presťahovať do veže krátko predtým, než mala Arianne termín pôrodu. Keďže bola vo vysokom stupni tehotenstva a byt mali na treťom poschodí veže, prenajali si zdvíhaciu plošinu, ktorou sa žena poľahky dopravovala domov. Využila ju však iba dvakrát. Pár sa totiž nasťahoval do veže dva týždne pred termínom, ale malá Koosje sa vypýtala na svet predčasne. Konkrétne v deň, keď sa Lennart s Arianne začali vybaľovať v novom domove.

Interiér budovy je dnes kompletne prerobený. Dominuje mu kombinácia industriálnych a vidieckych prvkov. Bratranci mali k dispozícii prakticky len hrubú stavbu a vlastnoručne robili všetko od rozvodov elektriny až po maľovanie. Dnes žijú v jednom z najštýlovejších domov v Holandsku. Fotografie z ich príbytku nájdete v našej galérii.