Výhodou je, že si ho pripravíte ľahko aj doma. Pritom je dostatočne exotický, aby zaujal. Vymeňte pivo za čaj z kurkumy a budete sa cítiť o niečo viac zdravším chlapom.

Parádne vám vyrysuje svaly

Kurkuma je rastlinou Ázie, kde je naozaj málo obéznych mužov a nie je to tým, že sa tam nečapuje kvalitné pivo. Svoje prsty v tom môže mať aj kurkuma, ktorej vplyv začína klíčiť už aj v našich zemepisných šírkach. Čaj z kurkumy je bohatý na kurkumín, látku, ktorá zlepšuje metabolizmus a pomáha pri odbúravaní tuku. Je súčasťou mnohých diét zameraných na spaľovanie. Preto ak hľadáte útek od tukovej pneumatiky, s čajom z kurkumy to pôjde ľahšie.

Viac sily, energie, všetkého

Kurkumín má silný protizápalový účinok a antioxidačný rozmer. Vďaka tomu zlepšuje náladu a chráni telo pred slabosťou. Chronický zápal poškodzuje správne fungovanie tela a cítime sa slabší, viac unavení a menej výkonný. Stojí aj za spustením ochorení ako rakovina, srdcové choroby, cukrovka a Alzheimerova choroba a podobne. Pri čaju z kurkumy si nielen život vychutnávate, ale aj upevňujete zdravie.

Viac zabehnete

Ak chcete podporiť svoje športové výkony, tak pokojne aj práve čajom z kurkumy. Kurkumín podporuje zdravie srdcovocievneho systému schopnosťou zlepšovať čistotu ciev v našom organizme. Tak dokáže eliminovať jeden z hlavných faktorov zlyhaní srdca a mozgových príhod.

Viac vám to pôjde v posteli

Nie je to ešte potvrdené čierne na bielom, ale kurkuma sa možno v budúcnosti bude označovať aj za látku podporujúcu vytrvalosť v posteli. Už súčasné štúdie na hlodavcoch naznačujú, že sa jedného dňa môže javiť ako užitočná na oddialenie nástupu chorôb spojených so starnutím. Napríklad v súvislosti s ochabovaním erekcie.

Korenie k čaju

Príprava čaju z kurkumy je veľmi jednoduchá. Môžete si ho pripraviť z čerstvej alebo sušenej. Podobne ako pri zázvorovom čaji. Budete potrebovať dve lyžičky na pol litra vody. Zaliať horúcou vodou a na vrch posypať trochou čierneho korenia. Práve s ním to je nielen viac chlapské, ale kurkumín s čiernym korením vytvára pozitívny vzťah, ktorý podporí funkciu kurknumínu v tele. Pri čaji z kurkumy sa tak oprávnene hovorí: „Na zdravie!“