Izrael sa pokúsil rozpútať jadrovú vojnu bombardovaním Fukušimy
11. marca 2011 zničilo silné zemetrasenie so silou 9,0 stupňa Richterovej stupnice veľkú časť japonského ostrova Honšú. V dôsledku zemetrasenia vznikli silné vlny cunami, ktoré spustili jadrové výbuchy v elektrárni Fukušima. Napriek tomu, že zamestnanci elektrárne všetky tri reaktory odstavili, strata energie spôsobila poruchu chladiacich systémov a zariadením otriasli výbuchy, pri ktorých sa uvoľnilo obrovské množstvo žiarenia. Obyvateľov z okolitých oblastí evakuovali, pričom pracovníci elektrární sa naďalej pokúšali reaktory ochladiť.

Avšak úroveň žiarenia v zásobách potravy a vody bola vysoká a neďaleký oceán kontaminoval jód-131.V roku 2012 bývalý analytik Národnej bezpečnostnej agentúry Jim Stone vyhlásil, že je presvedčený, že celá katastrofa vo Fukušime bola jadrovým útokom zo strany izraelskej vlády. Je presvedčený, že  japonské zemetrasenie bolo v skutočnosti jadrovým výbuchom odpáleným Izraelom v snahe zabrániť Japonsku v „obohacovaní uránu pre Irán“. Tvrdil tiež, že Izrael znepokojovali tvrdenia, že Japonsko a Irán spolupracujú na jadrových technológiách, a preto im to odplatili použitím vlastnej jadrovej zbrane pri pobreží Japonska. Izrael údajne odpálil zbraň v mori, čím vznikli vlny cunami, ktoré spôsobili katastrofu vo Fukušime. V bezpečnostných kamerách vo Fukušime vraj boli ukryté rozbušky, ktoré celú situáciu ešte zhoršili. 

Ukrajina je zodpovedná za tragédiu MH17
Spoločnosť Malaysia Airlines sa stále spamätáva zo straty letu MH17, ku ktorému došlo 17. júla 2014. Lietadlo letelo z Amsterdamu do Kuala Lumpuru a práve sa nachádzalo nad východnou Ukrajinou, keď ho zostrelili. Zahynulo všetkých 283 cestujúcich, vrátane 80 detí a 15 členov posádky. Následné vyšetrovanie odhalilo, že lietadlo zasiahla ruská strela Buk. Dôkazy jasne preukázali, že raketu vystrelili z územia kontrolovaného separatistami podporovanými Ruskom.

V júni 2019 z vraždy cestujúcich a posádky obvinili štyroch ruských občanov, pričom EÚ vyzvala Rusko, aby prevzalo zodpovednosť za tragédiu. Napriek tomu sa našli konšpirátori, ktorí sú presvedčení, že za útokom stála Ukrajina. Spochybnili nezávislosť spoločného vyšetrovacieho tímu a uviedli, že Ukrajina zostrelila lietadlo, pretože si myslela, že ide o prezidentské lietadlo Vladimíra Putina. Iní zas vravia, ako v prípade mnohých iných tragédií, že incident zorganizovali Ilumináti kvôli svojej láske k číslu 7. Preto zabezpečili zostrelenie Boeingu 777 s číslom MH17 v 7. mesiaci roka 2014. 

Cunami ako následok pokusu o zmenu rotácie Zeme
26. decembra 2004 došlo k posunutiu Indickej tektonickej platne pod Barmskú platňu. Keďže k tomuto pohybu nedošlo plynulo, ale postupnými skokmi, nastalo jedno z najničivejších zemetrasení v histórii. Zemetrasenie od Sumatry až po Andaman zasiahlo 11 krajín a pripravilo o život 225-tisíc ľudí.

Prívalové vlny cunami dosahovali výšku 30 metrov, pričom následné otrasy z počiatočného zemetrasenia trvali ešte 4 mesiace. Podľa nich išlo buď o pokus o korekciu rotácie Zeme alebo o indický jadrový pokus, na ktorom sa podieľali izraelskí a americkí jadroví experti. Ďalší konšpirátori tvrdili, že vlnu cunami vyvolala spiaca jadrová bomba z druhej svetovej vojny. 

Ekoteroristi založili austrálske požiare
Ničivá sezóna požiarov v Austrálii sa definitívne skončila 31. marca 2020, no ešte predtým požiare zničili tisícky domov, rozsiahle oblasti divočiny a o život prišla asi miliarda zvierat. Austrália počas požiarov zaznamenala najhoršie znečistenie ovzdušia v hlavnom meste s indexom kvality ovzdušia 23-krát vyšším ako označujú za „nebezpečné“. Katastrofa neunikla konšpiračným teoretikom a veľmi zvláštna teória vyšla najavo v januári 2020. Mnohí Austrálčania sú údajne presvedčení, že na zámerné spustenie lesných požiarov používajú ekoteroristi lasery. Požiare sú vraj výsledkom starostlivo koordinovaného podpaľačského útoku.

Výbuch v Bejrúte spôsobila jadrová bomba
Keď 4. augusta 2020 otriasla Bejrútom explózia, jej následky spôsobili smrť 190 ľudí, 6 500 zranených a škody okolo 15 miliárd eur. Čoskoro vyšetrovanie odhalilo, že mohutný výbuch, ktorý počuli až na Cypre, bol výsledkom ledabolo uloženého dusičnanu amónneho v Bejrútskom prístave. Krátko nato začali internet zaplavovať konšpiračné teórie. Niektorí „znalci“ tvrdia, že nešlo o obyčajný výbuch, ale že ho spôsobil americký dron. Výbuch údajne bol súčasťou sprisahania s cieľom uvrhnúť Libanon do občianskej vojny. Iná teória hovorí, že katastrofu spôsobili izraelské stíhačky, ktoré odpálili atómovú bombu, pretože na niektorých záberoch po výbuchu vidieť mrak podobný jadrovému hríbu.