Japonský youtuber, ktorý vystupuje pod prezývkou homosapi, je skutočne nezodpovedným kuchárom. Dokázal si totiž uvariť a zjesť jedného z najnebezpečnejších morských tvorov: medúzu mechúrovú. Tá dokáže popŕhliť až neuveriteľne bolestivo. Týmto spôsobom zabíja svoju korisť, dokáže však zmariť aj ľudský život. Jednoducho ide o živočícha, ku ktorému sa nechcete ani len priblížiť, nieto ho ešte konzumovať. Youtuberi však pre sledovanosť urobia čokoľvek.

Vo svojom úspešnom videu homosapi fanúšikom rozpráva, že dostal „brilantný“ nápad: zistiť, či medúza mechúrová skutočne chutí tak dobre, ako to tvrdia niektorí odvážlivci, ktorí ju ochutnali. Ako inak, celý proces nafilmoval. Najprv našiel pláž, na ktorú more pravidelne vyplavuje tento druh medúzy. S kamarátmi tu pozbieral množstvo tvorov pripomínajúcich modré balóny.

Homosapi najprv medúzy poriadne umyl a následne ich varil, až kým sa nepremenili na želatínovú masu. Tú zmiešal s zeleninou a omáčkami. Pokrm následne začal jesť a tvrdil, že chutí ako lastúry. O vedľajších účinkoch nehovoril.

Video vyvolalo negatívne reakcie najmä u expertov na morský život. Tí varovali ľudí, aby nenasledovali homosapiho príklad. Medúza mechúrová sa síce dá konzumovať, ak sa varí dostatočne dlho a zlikvidujú sa tak toxíny, stále je však mimoriadne nebezpečná. Ak sa nevarí dostatočne dlho, môže človeka zabiť. Hrozbou je dokonca aj vdychovanie pár počas varenia. To síce človeka nezabije, no môže vyvolať alergické reakcie a problémy s dýchaním.

Homosapi svojim divákom odporučil, aby sa nepokúšali jeho kúsok napodobňovať. Uviedol, že mal nad sebou odborníka, ktorý fungoval ako dozor a dohliadol na dostatočnú tepelnú úpravu medúzy. Len pre istotu. My však predpokladáme, že zopár ľudí sa určite podujme na to, aby si tento pokrm uvarili.