Mount Sunflower z technického hľadiska vlastne ani nie je kopcom. Je iba najvyšším bodom štátu Kansas a nachádza sa na jeho západnej hranici s Coloradom. Územie Kansasu je totiž síce ploché, ale v smere z východu na západ jeho nadmorská výška pomaly rastie. V dávnych dobách to spôsobilo vrásnenie Skalnatých hôr, ktoré sa však týčia k nebesiam až v susednom Colorade.

Najnižší bod Kansasu leží vo výške 207 metrov nad morom a územie tohto štátu si môžete predstaviť ako naklonenú rovinu s najnižším bodom na juhovýchode a najvyšším na západe. Tým je práve Mount Sunflower s výškou 1232 metrov.

Ak by ste ale očakávali dychberúce výhľady, máte smolu. Mount Sunflower sa od okolia líši len tým, že tu úrady osadili informačnú tabuľu a skromný kovový monument v tvare slnečnice, po ktorej je pomenovaný nielen „kopec“, ale aj aj samotný Kansas. Ten má prezývku „Sunflower State“.

Na mieste sa nachádza tiež prístrešok na piknikovanie, návštevná kniha a pamätná tabuľa rodiny Haroldovcov, ktorej pozemky patria už od roku 1905.