Nový Zéland
Krajina Pána prsteňov má vysoký podiel obyvateľov, ktorí sú spokojní so životom. Preto sa umiestňuje na popredných priečkach v hodnotení pocitu šťastia jej obyvateľov. Okrem návodu, ako žiť lepšie, si tu však môžete vychutnať krásne hory a divokú prírodu. Od pralesov až po skalnaté končiare. Je to krajina, kde je príroda na prvom mieste. Ide pritom o moderný štát s množstvom zábavy aj luxusných miest. Ale príroda je presne to, čo tu ľudí dobíja šťastím.

Nórsko

&
Zdroj: Shutterstock

Krajina známa svojim chladom, ale aj vrúcnym životným štýlom. V Nórsku je síce prostitúcia tabu, ale zasa na druhej strane muži, ktorí sem zamierili za zábavou, majú skutočne farbisté historky. Krajina o ktorej sa hovorí, že ženy tu majú sex ešte pred prvým rande, nemôže byť krajinou, ktorú možno pri ceste za životnými zážitkami vynechať. Navyše bezpečnosť je tu na vysokej úrovni, ale čo sa týka sexuálnych výletov, je dobré chrániť sa ešte dodatočne.

Švajčiarsko

&
Zdroj: Shutterstock

O Švajčiarsku platí, že za dobré sa platí. Ide o jednu z najdrahších krajín Európy, ale ak raz za život, tak sa oplatí aj poriadne capnúť po vrecku. Vysoká životná úroveň znamená aj vysokú spokojnosť so životom a úroveň subjektívneho šťastia obyvateľov. Pritom zo Slovenska nie je ani ďaleko. Autom prejdete vzdialenosť za jediný deň a užívate si skutočne naplno. Švajčiarsko je malý štát, kde sa dá zažiť všetko od kultúry, cez hory, prírodu až po moderné výdobytky civilizácie. Z tejto krajiny odídete naplnení pokojom a pocitom, že sa chcete vrátiť.

Kostarika

&
Zdroj: Shutterstock

Spokojnosť miestnych obyvateľov so životom nie je náhoda. Kostarika roky nezažila vojnu, nemá dokonca ani armádu. Financie smeruje do obnovy prírody a skvelého podnikateľského prostredia. V Kostarike nájdete krásne pláže, pralesy, divoké národné parky so zvieratami, tropické ovocie priamo na ulici. Je to krajina, kde vám skutočne nič nemôže chýbať k spokojnému životu. Miestni, ktorí nepracujú si všetko dopestujú a tí ktorí pracujú môžu dosiahnuť vysokú životnú úroveň. Nehovoriac o tom, že vilka s bazénom pri mori stojí menej ako dvojizbový byt v hlavnom meste Slovenska. Preto po návšteve tejto krajiny možno nebudete mať žiadny suvenír v batožine, ale v hlave plán zabookovať si nabudúce jednosmernú letenku.