Počty klesajú

V súčasnosti je norma ejakulátu u zdravého muža dva až šesť mililitrov. No a to je tak za veľkú lyžicu. Takže nejde o žiadne enormné gejzíry semena, ako niekedy vidíme v televízii. Pred sto rokmi mali muži však približne dvojnásobné množstvo ejakulátu aj spermií. Ukazuje sa, že plodnosť mužov, ako aj ich mužnosť, za roky mierne vyprchala. Priemerný muž za svoj život ale stále vyprodukuje asi 28 litrov semena. A ak chcete zvýšiť jeho objem, dbajte na dostatočný pitný režim.

Uspokojenie závisí od „vyprázdnenia“

Ejakulácia je jedným z najviditeľnejších znakov mužského uspokojenia. Dokonca sa ukazuje, že čím viac ho muž zo seba dostane, tým je pre neho orgazmus uspokojivejší. Preto je tak lepší sex, pri ktorom sa doslova vyžmýkate, v po rovnaní s tým, keď z vás vyjde počas masturbácie len pár kvapiek.

Množstvo závisí aj od vzrušenia

Čím dlhšie budete vzrušený a vzrušovaný, tým viac ejakulátu zo seba dostanete a o to ďalej vystreknete. Je však plne v poriadku, ak z vás tekutina slasti len vytečie, alebo mierne vytryskne. Priemerný muž má „dostrek“ pár centimetrov. Presne toľko, aby pomohol prírode posunúť spermie hlbšie vo vagíne. Viac je len o zbytočnom efekte. 

Ejakulát nie sú spermie

Ak si myslíte, že ejakulát je totožný so spermiami, ide o omyl. Spermia je najmenšia bunka ľudského tela. Preto sa ich do bieleho fľaku vojde okolo 100 miliónov. Pritom ich objem je približne len dve až tri percentá z objemu ejakulátu.
A čo je ten zvyšok? Celkom zaujímavé a výživné zloženie na to, aby sa ním plytvalo. Lepšie ako utrieť je ho prehltnúť. Ak už pre nič iné, tak aspoň zo zdravotných dôvodov. Dostane do tela vodu vitamín C, vápnik, kyselinu citrónovú, horčík, draslík, fosfor, sodík, vitamín B12, kyselinu listová, zinok, meď a ďalšie látky. Taký multivitamín, za ktorý by inak bolo nutné platiť v lekárni.