Vždy tu boli, sú aj budú, lebo sú z prírody, majú svoj účinok a spravia dobrú službu aj bez prídavku chémie. A práve to je ich výsada.

Čili
Na vreckové štipľavé korenie, v ktorom človek ani nevie, čo je, teraz zabudnite a sústreďte sa na typickú čili papričku - podlhovastú, červenú a poriadne pálivú. Tá je skutočným afrodiziakom a podporou libida, lebo obsahuje okrem iného známy kapsaicín. Ten významne rozširuje cievy a prekrvuje, čo je pomoc pri dosahovaní a udržiavaní erekcie, takisto zvyšuje chuť na sex. Čili sa kupuje ako paprička, korenie, prášok i tabletka.

Senovka grécka
Táto bylina pochádza z Ázie, ale výrazne sa rozšírila aj do Stredomoria, na čo odkazuje samotný názov. Možno ju nájsť v zložení prírodných prípravkov pre mužov i ženy, nakoľko má výrazné účinky na pohlavnú sústavu. Svojím silným obsahom účinkuje na zlepšenie libida, ale napríklad aj na podporu tvorby materského mlieka u žien, na krvnú sústavu či trávenie. Používa sa ako prášok, extrakt, odvar zo semien či v podobe prírodných tabletiek.

Krpčiarka šípolistá
Táto podľa názvu nie veľmi známa rastlinka má prekvapivo silné účinky na podporu libida. V zahraničí je označovaná aj ako "horny goat" (nadržaná koza), čo zrejme hovorí za všetko. Výdatne prekrvuje, zlepšuje nervové vnímanie a bojuje proti únave, čo je naozaj silné kombo na "obyčajnú" rastlinu. Dá sa pestovať aj kúpiť v podobe extraktov i tabliet, no pozor - nemalo by ísť o dlhodobé užívanie.

Guarana
O guarane a jej stimulačnej sile ste už zrejme počuli. Je známou prísadou v produktoch na dodanie energie a zbystrenie mysle, ale tušili ste, že dokáže pôsobiť aj na sexuálny apetít? V dávnejších časoch o nej ako o afrodiziaku dobre vedeli a využívali jej silu prekrvenia a stimulovania pohlavnych hormónov. Dnes ju možno nájsť v niektorých prípravkoch na potenciu, ale aj samostatne ako doplnok výživy, prášok či nápoj.

Ženšen
Ženšen nie je vyslovene afrodiziakom, skôr je akoby univerzálnou rastlinou na nakopnutie tela. Je známy aj pod názvom všehoj, čo napovedá jeho účinku. Obsiahnutými látkami a ich pôsobením na telo však pohlavnú sústavu neobchádza, takže pokojne môže byť tajným tromfom pri zlepšovaní libida. Prekrvuje, stimuluje a podporuje duševné zdravie, čo je základ pre  zdravší sexuálny život. Zohnať môžete rôzne formy - čaje, odvary, extrakty i tabletky.