Priznajte si, že vás to bolí
Nie je nič horšie, ako trvať na tom, že vás to netrápi. Klamať samému sebe je to najhoršie, čo môžete urobiť. Pokojne pustite slzu žiaľu, uľaví sa vám. Jednoducho si prežite svoj deň smútku za stratenou láskou. Vypustite emócie, paru a život ide ďalej.

Poučte sa
Každý rozchod by mal mať aj okienko spytovania si svedomia. Pokojne si pospytujte sami seba a váš vzťah k bývalej. Na základe toho môžete spraviť rozhodnutie, čo už vo vzťahu robiť nebudete. Aby vaše nasledujúce vzťahy neskončili fiaskom. A vy ste mohli byť lepším chlapom pre inú partnerku.

Prestaňte s výčitkami
Na druhej strane nie je najlepšie, uviaznuť v kruhu výčitiek. Mnoho mužov uviazne vo výčitkách, čo mohli robiť inak, lepšie. Avšak výčitky ničomu nepomôžu a partnerka obvykle neodchádza kvôli jednej chybe. Nezhody sú prirodzené a preto sa netreba utápať v žiali a vonkoncom nie v alkohole. Vytesnite chaos v hlave a bludné myšlienky nahraďte produktívnymi. Začnite si plánovať lepší život, cvičte, objavte novú záľubu, ktorá vyplní voľný čas bez frajerky.

Prestaňte stalkovať
Kedysi keď buchla baba dvermi a nedvíhala vám mobil, bolo vybavené. Dnes máte možnosť sledovať jej sociálne siete, ale radšej to nerobte. Je vhodné sa od minulosti odstrihnúť, inak vás bude neustále zožierať. Jednoducho ju pustite zo života, pokojne aj zrušte virtuálne priateľstvo. Bude vám omnoho lepšie. A do pohody sa vrátite rýchlejšie, ako keď budete stále sledovať jej život na sieti.

Nájdite si novú partiu
Nie je vhodné ostať so smútkom v ústraní. Preto je skvelé objaviť klub, spoločenstvo, iných ľudí, niekedy stačí aj online. Ideálne je, ak spolu s nimi objavíte novú životnú etapu. Napríklad športovú aktivitu, hobby, turistiku, alebo pokojne aj skladanie modelov lodí. S novými aktivitami a novými ľuďmi zabudnete na rozchod veľmi rýchlo. Navyše, skupina môže byť aj cestou k novému vzťahu s inou ženou. Takže smelo do toho.