Vyžite finty z tváre

Ak začínate s holením pohlavia, tak je dobré využiť to, čo ste sa o holení naučili na tvári. A to je fakt, že omnoho lepšie sa holí vlhký ako suchý chlp. A všetko je omnoho príjemnejšie, ak máte správny sklz. To znamená, že holiť je najlepšie sa po kúpaní, alebo minimálne sprche. No a je vhodné použiť aj niečo na zvlhčenie. Samozrejme na citlivú pokožku semenníkov nemôžete použiť mentolový gél na holenie tváre. Ale stačí intímne mydlo alebo gél a môžete začať.

Nezačnite hneď na hladko

Prvou chybou je, ktorú môžete spraviť je holiť všetko čo najjemnejšie. Pozor, vaša pokožka na takúto radikálnu zmenu nie je pripravená a hrozí vám zarastanie chĺpkov. Preto je vhodné začať s holením nie proti smeru rastu chlpu, ale po ňom. Tým síce možno kde tu ostane nejaký chĺpok, ale určite príde menej červených vyrážok, pre ktoré sa budete báť dať si dole trenírky.

Vezmite si dostatok času

Holenie ohanbia zaberie viac času ako prechádzanie žiletkou po lícach. Dôvodom je, že potrebujete postupovať opatrnejšie, citlivejšie a s väčším množstvom nástrah. Určite budete musieť byť pozornejší, pretože veľmi rýchlo prídete k ranke semenníkoch, čo nie je práve najlákavejšie, ani najpríjemnejšie. Preto sa na holenie pripravte s dostatočnou časovou rezervou. Teda rozhodne nie  minút pred tým, ako vyrazíte na rande.

Pozor na bielizeň

Súčasťou holenia je aj starostlivosť po holení. Zabudnite na mentolové a svieže alkoholové vody po holení. Nepatria na ohanbie. Po ich použití by ste mali semenníky ako v ohni. To rozhodne nie je horúce ani vzrušujúce. Preto je potrebné po holení nechať pokožku dýchať. Pokojne si doprajte aj pár desiatok minút chodenia naostro. Pokožka sa spamätá a nebude sa hneď trieť o textil, ktorý rozhodne nie je sterilný. Je to investícia, ktorú môže minimálne pre príjemný a zdravý vzhľad vyholeného penisu urobiť naozaj každý.