Keď policajti v bavorskom Ingolstadte dostali hlásenie o mŕtvej žene v aute na brehu Dunaja, nemali ani poňatia, že budú svedkami jednej z najšokujúcejších vrážd v dejinách Nemecka. Znetvorené telo mladej ženy objavil v aute iránsky manželský pár ešte 16. augusta 2022. Muý s manželkou si ihneď pomysleli, že ide o ich 23-ročnú dcéru Šaraban. Mŕtvola sa nachádzala v aute ich dcéry, na tvári mala viacero brutálnych poranení, no stavbou tela i farbou vlasov jednoznačne pripomínala Šaraban. Pitva ale ukázala, že išlo o 23-ročnú alžírsku bloggerku menom Chadidža, ktorá žila v susednom Bádensko-Württembersku.

Polícia preto začala pátrať po Šaraban, o ktorej sprvu uvažovala ako o obeti. Ako sa ukázalo, práve ona bola vrahyňou.

19. augusta 2022 zadržala mladú Iránčanku a 23-ročného Kosovčana Šekira bavorská polícia. Do médií sa správy o tom, prečo pár skončil vo väzení, dostali až koncom januára 2023. Vyšetrovatelia totiž v utajení zbierali dodatočné dôkazy o tom, že dvojica svoj brutálny čin vopred naplánovala a napokon aj zrealizovala.

Vyšetrovatelia zistili, že Šaraban už prinajmenšom od júla 2022 pátrala na sociálnych sieťach po ženách, ktoré sa na ňu podobali. Pomocou falošných účtov s nimi nadväzovala kontakty a pod rôznymi zámienkami ich lákala do Ingolstadtu. Väčšina pokusov bola márnych, no Chadidža súhlasila, že sa s Iránkou stretne.

V deň vraždy Šaraban a Šekir vyzdvihli alžírsku bloggerku v jej dome. Keď prechádzali lesným úsekom medzi Heilbronnom a Ingolstadtom, zastavili a donútili Chadidžu vystúpiť. Potom ju dobodali, naložili späť do auta a Mercedes odviezli na breh Dunaja, kde ho našli Šarabanini rodičia.

„Vyšetrovanie nás doviedlo k predpokladu, že podozrivá chcela v dôsledku rodinných nezhôd predstierať vlastnú smrť. Vražednú zbraň sme zatiaľ nenašli, no pitva ukázala, že obeť dostala vyše 50 bodných rán, mnohé z nich do oblasti tváre. Podozrivá chcela zrejme zabezpečiť, aby sa nepodarilo odhaliť totožnosť obete.“

Šaraban a Šekirovi v prípade dokázania viny hrozí doživotný trest za mrežami.