Reklama

Vedci v tom majú jasno: Najhoršie spôsoby ako zomrieť

A,Dirty,Hand,Crawling,Out,Of,The,Ground,After,Being

Zdroj: Shutterstock

Reklama
magazin.sk

Marcos

Externý prispievateľ

Čaká to každého z nás. Niekto sa však na druhý svet preklopí ani nevie ako, ale sú aj prípady, kedy je prechod na druhý svet poriadne nepríjemný. Veda sa smrťou zaoberá prakticky už od svojho zrodu a výsledkom je aj stupnica najhorších úmrtí na svete.

Smrť ožiarením

Muži, ktorých nahnali odpratávať sutiny v Černobyle, by vedeli rozprávať, ako sa im začalo oddeľovať mäso od kostí. Radiácia nebolí, nesmrdí, nedáva o sebe znať, ale zabíja. 500 milisievertov vám môže spôsobiť nevoľnosť a 700 milisievertov môže spôsobiť vypadávanie vlasov, a to aj po mesiaci.  Dávka tisíc milisievertov spôsobuje krvácanie a hnačku  a zároveň zvýši riziko rakoviny. Ak dostanete štyritisíc milisievertov, budete pomaly odumierať a do dvoch mesiacov zomriete. Žiarenie so silou desaťtisíc milisievertov vám dokáže zničiť črevá a skoncovať s vami za týždeň. 20-tisíc vás môže zabiť za pár hodín.

Dehydratácia

Samovrahovia by mohli dehydratáciu používať ako skutočne spoľahlivú metódu na zabitie, pretože má stopercentný účinok. Ale málokto sa k nej odhodlá. Ide totiž o jeden z najhorších koncov.  Má skutočne nepríjemné fázy. Najprv sa prestanete potiť z nedostatku vody a tým pádom sa začne telo prehrievať. Následne človek začne strácať vedomie a jeho pokožka sa vysuší. V treťom štádiu nastúpi zlyhanie obličiek a pečene. To vážne poškodí orgány a otrávi človeka zvnútra. A tu už prichádza smrť. Jednoducho vaše telo vás samo otrávi jedom, ktorý produkuje. 

Pád výťahu

Problém je, že už viete, že zomriete a uvedomujete si to stále viac, poschodie po poschodí. Psychické muky sú ukrutné a dajú sa porovnať s pochovaním zaživa.  Figurína, ktorá padala s výťahom z deviateho poschodia, skončila roztrhaná na kusy.  Gravitácia tu však nie je váš jediný problém. Rovnako ľahko vás môžu zabiť všetky časti a úlomky uvoľnené vo výťahu Navyše vám do toho praskajú vnútorné orgány z rýchlosti pádu.   

Dekompresná choroba

Ak prejdete z vysokého tlaku do nízkeho príliš rýchlo, nepríjemne zomriete. Potápači, ktorí stúpajú príliš rýchlo, môžu zažiť dekompresnú chorobu, ktorá spôsobí, že sa v krvi začnú tvoriť bublinky dusíka a iných plynov. To vedie k neznesiteľnej bolesti, vnútornému poškodeniu, mentálnemu poškodeniu a dokonca k smrti. Najstrašnejšia dekompresná nehoda je sa odohrala v roku 1983 na ropnej plošine Byford Dolphin. Chyba viedla k explozívnej dekompresii, ktorá okamžite zabila niekoľkých potápačov. Doslova ich roztrhalo zvnútra.

Pochovaný zaživa

Tieto prípady sa už stávajú čoraz menej, ale v minulosti bolo na bežnom poriadku, že niekoho pochovali skôr, ako skonal. Dĺžka času, počas ktorého môže človek prežiť pochovaný zaživa, sa pohybuje od jeden a pol dňa desiatich minút v závislosti od jeho schopnosti spomaliť dýchanie alebo potlačiť paniku. Sú to najdesivejšie minúty života, keď viete, že už máte za sebou aj pohreb. Ostáva vám už len zomrieť. A skôr či neskôr to príde, iba čakáte, že vám dôjde vzduch, alebo vás skolí infarkt.

Vyberáme pre vás niečo PLUS

Autor článku

Marcos

Externý prispievateľ
Ťažko nájsť tému, o ktorej by už nepísal. Dlhoročný spolupracovník Magazínu píše o vzťahoch, zdraví aj zážitkoch, ktoré by človek v živote nemal vynechať.