Menu
zdroj: Shutterstock
a

Fotostory Liečebné metódy budúcnosti: Spoznať ich môžete už dnes

Už z nášho dychu lekári odhalia rakovinu, senzor v zube bude sledovať symptómy chorôb.

Ani budúcnosť už nie je, čo bývala. Je oveľa svetlejšia – aspoň čo sa týka spôsobov liečby. Ešte nikdy v dejinách nebolo také obdobie, v ktorom by sa vyvíjali zdravotnícke technológie tak rýchlo. Prečítajte si o šiestich pozoruhodných medicínskych metódach zajtrajška.

a
Zdroj: Shutterstock

Zdravotnícki detektívi

Už ste počuli o crowdsourcingu? Jeho hlavný predpoklad je, že znalosti jedného človeka sa nikdy nevyrovnajú vedomostiam kolektívu, čo platí aj pre diagnostickú liečbu. Náš zdravotný stav posudzujú zvyčajne konkrétni skúsení lekári, ale aj oni sa môžu pomýliť.
Predstavte si, že diagnózy stanovujú alebo potvrdzujú tisícky odborníkov. A nie je to len hudba budúcnosti – ak máte zdravotný problém, s ktorým nevie pohnúť nik vo vašom okolí, už teraz môžete zaslať svoje symptómy na internetovú stránku crowdmed.com.
Mnoho „zdravotníckych detektívov“ na nej sleduje prichádzajúce prípady a ak niekto z nich vidí, že sa dá pomôcť, poskytne svoj pohľad na možnú diagnózu. Ak trafí presne, môže dostať finančnú odmenu, ktorú si buď nechá, alebo pošle charite poskytujúcej prostriedky na liečbu pacientov v núdzi.
Posielanie informácií o svojich zdravotných patáliách vás nič nestojí a je dôverné. Aj zdravotníckym detektívom sa môžete stať zadarmo a nemusíte byť ani lekárom, aby ste stanovovali diagnózy a tak si zarábali. Ak sa vám pri diagnostikovaní bude dariť, môžete sa dostať do expertnej posudzovacej komisie, ale za jej rady si už musia pacienti priplatiť.
„Keby stránka CrowdMed existovala, keď som prvýkrát ochorela, ušetrilo by mi to tri roky zdĺhavého zisťovania diagnózy,“ tvrdí dvadsaťštyriročná pacientka Sarah Sheridanová.