Menu
zdroj: Youtube/tourtopia
a

Fotostory FOTO Hotely v korunách stromov: Výlet, na ktorý sa nezabúda

Sníva o ňom snáď každé malé dieťa. Dom na strome je ako z filmu - originálny, dobrodružný a ukrytý pred zrakmi ostatných. Tieto atribúty však vieme oceniť aj v dospelosti a niet divu, že vo svete možno nájsť ubytovania v korunách. Keď sa bude dať viac cestovať, môžu ponúknuť naozaj úžasný zážitok.

a
Zdroj: Youtube/tourtopia

Brazília: Bývať môžete aj priamo v dažďovom pralese Brazílie, a to vo výške stromov. Domy boli stavané s ohľadom na prírodu, no napriek tomu sú luxusné a poskytujú všetok komfort. Nachádzajú sa v štáte Bahia.

a
Zdroj: Youtube/tourtopia

Austrália: V austrálskom New South Walese sa okrem iného nachádza ubytovanie s názvom Secret Treehouse a presne popisuje, čo môžete za peniaze dostať. Absolútne súkromie v korunách a úžasný výhľad vďaka preskleným stenám stavby.

a
Zdroj: Youtube/tourtopia

Francúzsko: Na francúzskom vidieku, konkrétne pri meste Bergerac, vyrástli malé drevené zámky, ktoré stoja na stromoch. Ich čaro má odkazovať na históriu tejto oblasti a tá je návštevníkmi často opisovaná ako rozprávková.

a
Zdroj: Youtube/tourtopia

Fidži: Na ostrove Matangi na severe Fidži sa nachádza súkromný rezort. Je označovaný ako raj na zemi, nakoľko ponúka nielen úplné súkromie a úžasnú scenériu, ale aj bývanie v stromových domoch. Absolútny luxus interiéru je samozrejmosťou.

a
Zdroj: Youtube/tourtopia

Thajsko: Na juhu Thajska je oblasť, ktorá je pre moderných ľudí úplným detoxom. V zalesnenej časti nie je natiahnutá ani elektrina, domy z pôvodných materiálov sú na stromoch a sprchuje sa dažďovou vodou. K dokonalosti pobytu patria aj zážitky v okolí, ako je potápanie, horolezectvo či jaskyne.

a
Zdroj: Youtube/tourtopia

Švédsko: Domy na stromoch môžu vyzerať rôzne, ale nápad vo Švédsku je ojedinelý. Tzv. vtáčie hniezda, ktoré vyzerajú ako ufo, poskytujú príjemné teplo aj v mrazoch a vy môžete sledovať napríklad i polárnu žiaru. Nachádzajú sa v borovicovom lese v malej dedine Harads.

a
Zdroj: Youtube/tourtopia

Kanada: Tri kreatívne a svojrázne sférické domčeky zo sklenených vlákien nie sú ako žiadne iné ubytovanie na svete. Zavesené v dažďovom pralese, približne štyri hodiny od Vancouveru, ponúkajú jedinečnú luxusnú ekoturistiku.

a
Zdroj: Youtube/tourtopia

Juhoafrická republika: Pomerne nedávno, začiatkom roka 2020, bol dokončený originálny dom v Juhoafrickej republike. Najbližšie ubytovanie je vzdialené cca 5 kilometrov, a tak môžu hostia nerušene sledovať krásy Afriky. Vysoký dom poskytuje kompletné vybavenie pre luxusný pobyt.

a
Zdroj: Youtube/tourtopia

Dominikánska republika: Toto letovisko ponúka aj útek do tropického údolia ukrytého v karibskej džungli. Ubytujú vás v chatke na strome, odkiaľ sa možno dostať k bazénom či lagúnam. Pobyt pod holým nebom je oddychom v pravom slova zmysle.

a
Zdroj: Youtube/tourtopia

Mexiko: Ubytovanie v Mexiku ponúka možnosť spať aj v džungľovej oáze. V podhorí San Jose del Cabo stoja na stromoch slamené domy s plným vybavením a neutíchajúcou prírodou naokolo. O nevšedný zážitok je postarané.

a
Zdroj: Youtube/tourtopia

USA: V Amerike je domov v korunách stromov mnoho, no niektoré sú ešte krajšie ako iné. Napríklad vo Virgínii nájdete trojicu domov, ktoré sú zasadené na úpätí pohoria Blue Ridge Mountains. Výhľad je monumentálny a to aj sledovanie hviezd z veľkej terasy. 

a
Zdroj: Youtube/tourtopia

Rwanda: Dobrodružné typy môže zlákať cesta do Rwandy a stopovanie goríl v sprievode skúsených vodcov. Súčasťou tohto unikátneho zážitku býva aj ubytovanie v netradičných vilách v korunách stromov. Inšpiráciou na dizajn bola typická kultúra Rwandy a úľovitý vzhľad paláca v Nyanze.

a
Zdroj: Youtube/tourtopia

Wales: V srdci waleských hôr, na odľahlom mieste, ktoré je blízko oceánu a južného okraja národného parku Snowdonia, sa nachádza šesť stromových domov. Sú ručne vyrobené, ďaleko od okolitého sveta a obklopené starodávnymi lesmi, riekami a vodopádmi.