Menu
zdroj: Shutterstock
Heath,Ledger,Oscar,Nominee,Luncheon,Beverly,Hilton,Hotel,February,13,

Fotostory FAKTY X: Záhadné úmrtia známych osobností: Keď je nejasností priveľa

Keď celý život strávite na očiach verejnosti, môžete sa staviť, že pred nimi aj zomriete. V prípade, že príde o život celebrita, ostane to vždy témou na rozhovor. O to viac, keď nejde o prirodzenú smrť. V nasledujúcom článku nájdete osobnosti, ktorých smrť dodnes vyvoláva otázniky.

Heath,Ledger,Oscar,Nominee,Luncheon,Beverly,Hilton,Hotel,February,13,
Zdroj: Shutterstock

Heath Ledger – predávkovanie liekmi?

Heath Ledger bol mimoriadne obľúbený a nadaný herec s obrovským kúzlom a šarmom. Jeho náhla a predčasná smrť vo veku 28 rokov všetkých prekvapila a vzbudila množstvo pozornosti a špekulácií. Podľa oficiálnej správy ho zabila nesprávna kombinácia liekov na spanie a antidepresív, ktoré užíval kvôli psychicky náročnej úlohe Jokera v „batmanovke“ Temný rytier. Niekoľko rokov po smrti herca objavili jeho tajný denník, kam si zapisoval pocity z roly. Úloha mu síce vyniesla zlatú sošku, ale zároveň ho psychicky náročná transformácia do zloducha stála život.

Podľa zápiskov si pri Jokerovi odkrojil priveľké sústo, ktoré nedokázal uniesť. V rámci prípravy na úlohu sa Heath zavrel na celý mesiac do hotelovej izby, kde si viedol Jokerov denník. Týmto spôsobom chcel dokonale spoznať a prispôsobiť sa osobnosti šialeného Jokera. V denníku boli čudné kresby a čmáranice, v ktorých popisoval svoje temné stavy ako Joker. Niekde si veľkými slovami načmáral slová ,,bye bye“, teda zbohom. V jeho lekárničke našli oxykodon proti bolesti, diazepam proti úzkosti, xanax na potlačenie depresií a paniky, temazepam na nespavosť. V osudný deň ho vraj zabil „spoločný kumulatívny účinok“ liekov. Náhoda, či zámer?