Menu
zdroj: Public Domain
a

Fotostory FAKTY X: Naozaj konali zázraky, alebo išlo o podvodníkov?

Bežní ľudia v dávnych dobách verili na zázraky oveľa častejšie než dnes. Ktoré osobnosti mali podobne ako Ježiš tieto zázraky vykonávať?

a
Zdroj: Public Domain

Putovného rečníka, asketického filozofa a tvorcu zázrakov Apollónia z Tyany nazývali „pohanský Kristus“. Prečo? Takisto žil v 1. storočí , tiež ho považovali za Božieho syna, rovnako údajne predstavoval odpustiteľa hriechov zoslaného z nebies. Navyše, aj o ňom sa tradovalo, že vstal z mŕtvych a vystúpil na nebesia.

Kult, ktorý okolo jeho osoby vznikol, prekvital niekoľko storočí. Rímsky cisár Caracalla mu dal dokonca okolo roku 215 v Tyane postaviť svätyňu. O polstoročie neskôr sa cisárovi Aureliánovi údajne zjavil Apollóniov duch. Mal ho presviedčať, aby zastavil obliehanie Tyany. Do akej miery je príbeh pravdivý, to nevedno, fakt je, že Aurelián „pohanskému Kristovi“ okolo roku 274 postavil chrám. Na Apollóniov kult odkazujú aj neskoršie arabské spisy opisujúce silu reliktov, ktoré sa spájali s Apollóniom. Používali sa až do siedmeho storočia, pričom posledný z nich zničili križiaci v roku 1204.

Video

BMW prezradilo ďalšie detaily o vodíkovej "X5". Model i Hydrogen Next nebude pre každého

Žuvačky nemajú len pozitíva, ako vám môžu vážne uškodiť?

Žuvačky nemajú len pozitíva, ako vám môžu vážne uškodiť?

Smrtiace ochorenia, ktoré na človeka prenášajú zvery

Smrtiace ochorenia, ktoré na človeka prenášajú zvery