Menu
zdroj: Shutterstock
Room,In,An,Old,Abandoned,Hospital.

Fotostory FAKTY X: Najdesivejšie psychiatrické nemocnice: Pacienti v nich ohromne trpeli

Prvé psychiatrické nemocnice, vo vtedajšom jazyku „blázince“, boli vlastne väzeniami pre ľudí s duševnými poruchami, ktorých chceli izolovať od ostatných. Týranie, hladovky, ignorovanie potrieb pacientov boli na bežnom poriadku. Nečudo, že z mnohých budov sú dnes miesta paranormálnych javov.

a
Zdroj: Public Domain

Danvers Lunatic Asylum

Štátna nemocnica v Danversi bola jednou z najslávnejších inštitúcií v histórii Massachusetts. Je známa ako miesto zrodu jedného z najkontroverznejších a najproblematickejších postupov v chirurgii: prefrontálnej lobotómie. Danvers Lunatic Asylum otvorili v roku 1878 ako samostatnú nemocnicu, lenže ako humánne a moderné miesto fungovala iba chvíľku. Už na konci 30. rokov minulého storočia bola nemocnica zaplnená do posledného miesta. V budove určenej pre 500 ľudí sa tlačilo viac ako 2 600 pacientov.

Personál sa nesmierne trápil s neprispôsobivými a násilnými pacientmi, ktorí neraz blúdili po chodbách nahí. Postupne sa starostlivosť o pacientov natoľko zhoršila, že nemocnica dostala neoficiálny názov - moderný koncentračný tábor. Preplnenie nemocnice znamenalo, že personál na pacientov bežne zabúdal, čo viedlo k tomu, že mnoho dní prežili v izolácii, bez stravy a opatery. Nie je prekvapením, že po ukončení prevádzky sa zariadenie preslávilo zjaveniami, výskytom nevysvetliteľných svetiel či zvukov.