Menu
zdroj: Shutterstock
Adorable,Kinkajou,,Potos,Flavus,,With,Big,Cute,Eyes,Looking,At

Fotostory Exotické zvieratá, ktoré by ste chceli mať doma (ale radšej to nerobte)

Rozplývate sa nad milými exotickými zvieratkami v ZOO a chceli by ste ich mať doma? Obchod s exotickými zvieratami existuje a ponúka mnoho roztomilých a zaujímavých zvierat. Nie všetky sú však nevyhnutne dobrými maznáčikmi.

O niektoré je neuveriteľne ťažké sa starať, iné sú nebezpečné. Zvieratá v našom článku na prvý pohľad vyzerajú lákavo a niekde ich ľudia môžu skutočne vlastniť, ale v ich aj vlastnom záujme by radšej nemali.

Funny,Scene,Of,Capybara,Family,And,A,Bird,Staring,At
Zdroj: Shutterstock

Kapybara

Kapybara je druh hlodavca, ktorý pripomína obrovské morča. Je to roztomilé a fascinujúce zviera, ktoré môžete chovať, no lepšie je sa tomu vyhnúť. Kapybary sú spoločenské tvory, ktoré zvyčajne žijú v skupinách 100 jedincov. Niektorí žijú i v menších, ale nikdy nie sú sami a ani v zajatí by nemali byť. Kapybary môžu dosahovať výšku až 60 centimetrov a vážiť 77 kilogramov. To je výrazne viac ako má väčšina psov a keďže sú to spoločenské zvieratá, nemôžete chovať len jednu. Budete ich potrebovať niekoľko. Legálne vlastniť kapybaru je možné len na veľmi málo miestach, a navyše na to potrebujete dostatok priestoru. Kapybara tiež vyžaduje nádrž so stojatou vodou s veľkosťou štyri až šesť metrov. Kapybary môžu byť roztomilé, ale chovať ich ako domáce zvieratá je nákladné, náročné a nevhodné.