Garnet Ginnová

Vraždy, pri ktorých ostáva páchateľ neznámy, sú najčastejšie fingované ako samovraždy. Tak to bolo aj v prípade učiteľky ekonómie v malom meste Portland v Indiane. Vo februári 1950 neprišla do školy. O pár dní našli v garáži jej bezvládne telo obesené na opasku. Prípad bol uzatvorený ako samovražda.  O niekoľko týždňov neskôr rodina exhumovala jej telo a požiadala o pitvu. Tu sa zistilo, že pred obesením bola uškrtená a najmenej sedemkrát udretá do hlavy. Sused dokonca neskôr priznal, že v inkriminovaný čas počul krik, no myslel si, že išlo o mačky. Polícia nikdy nezistila totožnosť vraha.

Betty Gail Brownová

Koncom októbra 1961 trávila Betty neskorú noc štúdiom na Transylvania College v Lexingtone v štáte Kentucky. Tesne pred polnocou sa odhlásila z internátu, sadla do auta a odišla k rodičom. Ako už asi tušíte, tento príbeh nemá šťastný koniec. Vysokoškoláčka bola udusená vlastnou podprsenkou a bezvládne telo našli v jej aute. O štyri roky neskôr sa muž z Oregonu priznal k vražde Betty Gail, no potom svoje priznanie odvolal a unikol súdu. Detektívi nenašli žiadnu stopu a prípad dodnes ostal nedoriešený.

Leoty Campová

Bolo ráno 10. júla 1967. Dve deti sa hrali vonku až do poludnia. Keď sa vrátili domov na obed, jedlo nebolo nachystané. Namiesto rozložených tanierov našli ich milovanú matku ležať na zemi so zviazanými ústami, rukami a nohami. Niekto ju dobodal a nechal nôž v chrbte. Deti utekali po pomoc a po príchode polície žena ešte žila. Na ceste do nemocnice však vydýchla naposledy. Sused oznámil, že pred vraždou videl muža v čiernom Forde Mustang zaparkovať neďaleko domu, ale vyšetrovanie nikam neviedlo. Vrah unikol spravodlivosti.

Marie Smithová

Vražda tejto ženy trápi coloradských policajtov už 45 rokov. 20. novembra 1977 bola 30-ročná žena nahlásená ako nezvestná a o šesť dní neskôr jej telo našli ležať v poli. Vyšetrovatelia potvrdili totožnosť aj fakt, že bola zavraždená. A to bol koniec príbehu.  Žiadne stopy, nič, čoho by sa dalo chytiť. Policajné oddelenie v Denveri stále považuje prípad za aktívny a dúfa, že jedného dňa nájde jej vraha, ale nádej je menšia ako šanca vyhrať v lotérii.

Mary Schlaisová

Typické klišé ako z kriminálnej knihy. Študentka sa rozhodla stopovať, pretože nemala na cestu a chcela si užiť umeleckú výstavu.  Nemala šťastie na vodiča, pretože niekoľko hodín potom, ako odišla, zavolal muž v Minnesote na políciu. Videl totiž, že niekto zaparkoval na kraji cesty a hodil do priekopy telo. Mary bola viac ako 15-krát bodnutá. Informácie boli však tak strohé, že k ničomu neviedli, dokonca ani stopy DNA neurčili páchateľa. Prípad ostáva otvorený.