Bethnal Green, Anglicko

Počas 2. svetovej vojny ľudia využívali mnohé stanice metra ako bunkre počas nemeckých náletov. V jeden marcový deň v roku 1943, keď zazneli letecké sirény vybehlo 1 500 ľudí zo svojich domovov a zamierilo na stanicu metra Bethnal Green. Pršalo, a preto sa v chodbe metra pošmykla žena s dieťaťom v náručí. Ako padala, zachytila ​​sa muža pred sebou, čo spustilo dominový efekt. Keďže chodba bola slabo osvetlená, ľudia začali panikáriť. Celkovo v zmätku zomrelo 173 ľudí. Dodnes, ľudia, ktorí sa ocitnú sami na stanici Bethnal Green, tvrdia, že počujú výkriky tých, ktorí tu zomreli. Jeden pracovník metra údajne počas nočnej zmeny počul pätnásť minút intenzívny plač a výkriky mŕtvych.

Hotel del Salto, Kolumbia

Kedysi bol jedným z najexkluzívnejších hotelov v Kolumbii. Postavili ho v roku 1923, pričom vynikal úžasnými výhľadmi na miestne vodopády. Keďže hotel bol nesmierne obľúbený, plánovali ho prestavať na osemnásťposchodový. To sa však nikdy nestalo kvôli kontaminácii rieky Bogota. V 90. rokoch minulého storočia hotel upadol do zabudnutia a stal sa útočiskom pre ľudí, ktorí chceli spáchať samovraždu. Dnes miestni tvrdia, že Hotel del Salto je plný duchov ľudí, ktorí si v ňom vzali život a označujú ho za jedno z najstrašidelnejších miest v Kolumbii.

Závesné rakvy zo Sagady, Filipíny

Nechoďte sami pod útesy mestečka Sagady na Filipínach, pretože existuje riziko, že na vás spadne rakva. Väčšina kultúr pochováva svojich mŕtvych do zeme alebo do nadzemných krýpt. Lenže obyvatelia Sagady rakvy s pozostatkami blízkych zavesia pomocou lán na vrcholy útesov. Často je to morbídny zážitok, keď sa počas prechádzky pozriete na oblohu a namiesto slnka a modrej oblohy vidíte visiace rakvy. Miestni veria, že čím vyššie rakvu umiestnia, tým ľahšie zosnulý prejde do posmrtného života. Bohužiaľ, neraz sa už stalo, že laná neudržali váhu rakvy a tá sa zrútila na zem.

Les Hoia Baciu, Rumunsko

Les Hoia Baciu pri rumunskom meste Cluj-Napoca v Transylvánskom kraji zaberá 3 km2. Ide o strašidelný les, ktorý má históriu plnú paranormálnych aktivít. Strašidelnú atmosféru umocňuje najmä neustála hmla a zvláštne arómy vo vzduchu. Spomínaná oblasť je miestom, kde pred stovkami rokov bohatí mešťania vyvraždili tisíce roľníkov kvôli zmenšujúcim sa zásobám potravín, aby znížili počet hladných, ktorých treba nakŕmiť. Dnes ľudia veria, že práve násilné udalosti môžu za strašenie v lese. Medzi miestnymi sa napríklad traduje, že jedno dievča vošlo do lesa a na päť rokov zmizlo. Keď sa znova objavila, vôbec nezostarla a nepamätala sa na nič, čo sa v priebehu spomínaných piatich rokov udialo. V lese sa nachádza aj tajomná čistinka takmer dokonalého oválneho tvaru, na ktorej po stáročia nič nerástlo. Veriaci sem prichádzajú s úmyslom otvoriť portály do iných dimenzií, lebo sú presvedčení, že na čistinke kedysi pristálo UFO. Návštevníci po prechádzke lesom hlásia zvláštne pocity a vnemy, ktoré ich prenasledujú ešte dlho po opustení oblasti.

Hrad Chillingham, Anglicko

Stredoveký hrad z 12. storočia sa nachádza v anglickom Northumberlande. Pôvodne ho postavili ako kláštor a dnes ho označujú za najstrašidelnejší hrad v Anglicku. Najznámejším duchom je „Blue Boy“ - chlapec, ktorého pochovali na hrade zaživa. Nie je nič výnimočné, že návštevníci hlásia ako sa chodbami hradu a nad posteľami na izbách vznáša modrá žiara. Dnes časť hradu slúži ako ubytovacie zariadenie a práve tzv. Ružovú izbu často „Modrý chlapec“ navštevuje.

Kabayanské jaskyne, Filipíny

Kabayan sa nachádza v provincii Benguet v severnej časti Filipín. Je to miesto plné jaskýň, s históriou siahajúcou až do roku 2000 pred Kristom a práve jaskyne sú plné dobre zachovaných múmií. Kultúra Ibaloi, žijúca na území mala jedinečný proces mumifikácie. Krátko pred smrťou dali človeku vypiť slaný nápoj. Po úmrtí telo umyli, posadili a podpálili, čím ho zbavili tekutín. Do úst mŕtveho vháňali tabakový dym, ktorý vysušil vnútorné orgány. Nakoniec múmiu potreli bylinkami, vložili do borovicovej rakvy a umiestnili do umelého pohrebného výklenku v jaskyni. Keďže jaskyne sú navzájom prepojené, ľahko sa v labyrinte môžete stratiť a stráviť dlhý čas na mieste plnom mŕtvol určite nie je lákavé.