Zmiznutie Sherry Lynn Marlerovej

Veľká záhada. Sherry Lynn Marlerová mala dvanásť rokov, keď si v roku 1984 vyšla do mesta so svojim nevlastným otcom. Kým Raymond, zašiel do banky, malá Sherry si chcela dať niečo na pitie, a tak jej dal peniaze a poslal ju na pumpu oproti. Keď Raymond skončil v banke, podišiel k svojmu nákladnému autu a očakával, že na neho bude Sherry čakať. Nikde ju nebolo vidieť. Ani po ďalších 30 minútach nebolo po dievčati ani stopy. Sherry bola nahlásená ako nezvestná a nezvestná je dodnes. Teórie o jej zmiznutí siahajú od toho, že utiekla z domu, až po to, že ju vzal cudzinec, alebo ju zavraždil niekto, koho poznala. Je zaujímavé, že Raymond si odmietol urobiť test na detektore lži a nikdy nebol uvedený ako podozrivý. Avšak krátko pred svojou smrťou v roku 2003 len potvrdil manželke, že skutočne nevie, kde je Sherry.

Záhada Nurin Jazlinovej

Keď si prečítate o Nurin Jazlinovej, možno sa pridáte k tým, ktorí tvrdia, že trest smrti by mal mať svoje miesto aj v 21. storočí. Celé sa to začalo ako rozprávka o červenej čiapočke. Osemročná Nurin kráčala na trh neďaleko svojho domu v Kuala Lumpur. A to len preto, aby si večer 20. augusta 2007 kúpila sponku do vlasov. Dlho sa nevracala. Počas vyšetrovania polícia našla kamerový záznam, ktorý ukazuje, ako malé dievčatko v tú istú noc, keď sa stratilo, vtiahli do bielej dodávky. Takmer o mesiac neskôr našiel majiteľ obchodu v Petaling Jaya pred vchodom veľkú tašku. V nej bolo zohavené dievčenské telo. Pitva odhalila, že išlo o Nurin , ktorá bola zneužitá a znásilnená s použitím uhorky a baklažánu. Do takej miery, že jej praskol konečník a následná bakteriálna infekcia prispela k jej smrti. Dieťa bolo tak zohavené, že ho nepoznali vlastní rodičia. A dodnes nepoznáme ani páchateľov tohto strašného skutku.

Zmiznutie Toni Danielle Clarkovej

Okolo polnoci 16. marca 1990 sedemnásťročná Toni šoférovala Camaro svojho priateľa. Približne v rovnakom čase dostala polícia hovor o dopravnej nehode na moste San Francisco Bay Bridge. Keď muži zákona prišli o šesť minút neskôr, videli, že do zadnej časti Camara nabúralo iné auto, no v Camare nebol nikto, iba Tonin zlatý náramok. Niektorí si mysleli, že z miesta nehody ušla, iní, že skončila pod vodou, keď vyletela z auta pri nehode. Pátranie vo vode ani na súši však neprinieslo žiaden výsledok.

Vodiča druhého auta súdili za zabitie dokonca aj bez tela, ale pre nedostatok dôkazov ho uznali nevinným. Týždeň po incidente dostala Tonina matka Gwen mrazivý telefonát. Zhruba 40 sekúnd počúvala plač ženy cez telefón a hovor sa náhle prerušil. Gwen je presvedčená, že to bola jej dcéra, no úrady si stoja za svojou teóriou, že Toni sa po nehode utopila v zálive a odniesol ju prúd. Aby toho nebolo málo, Toni bola v čase zmiznutia v druhom mesiaci tehotenstva.

Vražda Marie Belsuncovej

27. októbra 2002 sa Carlos Carrascosa vrátil spokojný z futbalu, otvoril kúpeľňu a zábava ho prešla. Vo vani našiel svoju mŕtvu manželku. Polícia aj Carlos mali podozrenie, že Maria Marta Garcia Belsuncová spadla vo vani a udrela si hlavu. Pitva však odhalila, že Máriu strelili šesťkrát do hlavy, kým jej telo vhodili do vane. Na zamaskovanie rán sa použilo lepidlo. Prirodzene, Carlos sa stal podozrivým číslo jedna. Išiel pred súd, ale v roku 2007 bol oslobodený. ​​O dva roky neskôr odvolací súd rozhodnutie zrušil a Carlosa uznali vinným. Po piatich rokoch strávených vo väzení ho Najvyšší súd v roku 2016 oslobodil. Stalo sa tak po tom, čo analýza DNA odhalila, že jeho DNA sa nezhoduje so žiadnymi vzorkami krvi odobratými na mieste činu. Carlos mal tiež alibi na čas vraždy. Ostáva teda záhadou, že ak Carlos nezabil svoju manželku, tak kto to bol? Skutočný páchateľ ostáva nepotrestaný.