Carl Tanzler, nekrofilný lekár

Lekár Carl Tanzler sa zamiloval do jednej z pacientiek, Eleny de Hoyos. Keďže trpela nevyliečiteľnou chorobou, o krátky čas zomrela. To však nezabránilo Carlovi svoju lásku k Elene rozvíjať aj po jej smrti. Zaplatil za jej pohreb, aby si mohol nechať kľúč od hrobky. Neskôr telo presťahoval do svojho domu. Vystužil ho drôtmi a pokožku navoskoval, aby s ním mohol manipulovať a zachovalo si tvar aj po rozklade. Jednotlivé časti rozkladajúceho sa tela postupne nahradzoval, žene kupoval oblečenie, varil jej, spieval a dokonca jej vložil papierovú trubicu medzi nohy ako provizórnu vagínu, aby s ňou mohol mať sex. Trvalo sedem rokov, kým ho chytili. V tom čase však bol čin premlčaný, preto nikdy nečelil obvineniu za svoj nekrofilný románik. Dokonca mal tú drzosť požiadať rodinu, aby mu vrátila Elenino telo. Samozrejme, že odmietli – ale Tanzlera to nezastavilo. Zhotovil figurínu v životnej veľkosti a zvyšok života prežil ako slobodný muž, zdieľajúc dom s maketou mŕtvej ženy.

Rick Gibson, kanibal z ulice

Rick Gibson je svojím spôsobom „umelec“, hoci na ulici nemaľuje obrázky. Namiesto toho stojí uprostred verejných priestranstiev a pojedá ľudské mäso. Keďže Anglicko nemá špecifický zákon proti kanibalizmu, legálne už zjedol jednohubky z darovaných ľudských mandlí na Walthamstow High Street v Londýne či kúsok mužského semenníka. Keďže zákony sú na neho prikrátke, najhoršie, čo sa mu stalo bola pokuta 500 libier za „neslušnosť“, keď vyrábal náušnice z ľudských plodov. Lenže nakoniec ľudia vzali zákon do svojich rúk. V roku 1989 sa Gibson pokúsil verejne rozdrviť živého potkana a použiť ho na vytvorenie obrazu. Opäť technicky neporušil zákon, ale tentoraz ho o dav vyhnal z ulíc a zachránil zviera skôr, ako stihol dokončiť svoje „umelecké“ dielo.

Mario Cimmarrusti, kňaz a sexuálny predátor

V rokoch 1960 - 1970 duchovný otec Mario Cimmarrusti sexuálne zneužil viac ako 250 chlapcov vo veku od 13 do 18 rokov. Hoci sa k činom priznal, nestrávil vo väzení ani deň. Cimmarrusti bol jedným z najhorších násilníkov v škandáloch sexuálneho zneužívania katolíckym duchovenstvom. Vytypoval si chlapcov v puberte a hral sa na „doktora“. Povedal im, že musí preskúmať ich genitálie, či sa im správne vyvíjajú a následne ich prinútil k orálnemu sexu, zbil ich a vyhrážal sa im, ak o tom niekomu povedia. Predstavte si, že v cirkvi o tom vedeli. Mnohí zneužívaní chlapci vypovedali, že počas toho ako ich zneužíval k nemu vošli do kancelárie iní kňazi, no jednoducho odišli bez slova. V roku 1992 keď sa kauza prevalila, kňaz sa počas psychologického vyšetrenia priznal, že sexuálne zneužil 250 chlapcov. Premlčacia lehota však uplynula, a tak ho pustili. Z cirkvi musel odísť, ale zvyšok života prežil ako slobodný človek. Zomrel pokojne, v spánku v roku 2013, vo veku 82 rokov.

James Sligo Jameson, zvrátený kanibal

Jameson sa na konci 19. storočia prihlásil na expedíciu do Konga, údajne ako dobrovoľník pri výstavbe krajiny. No ľudia, ktorí ho poznali vraveli, že jediné, čo ho skutočne zaujímalo, bol kanibalizmus, o ktorom hovoril pri každej príležitosti. Hneď ako dostal šancu, Jameson si od náčelníka jedného z miestnych kmeňov kúpil desaťročné dievča ako otrokyňu. Potom ju priviedol do chatrče kanibalského kmeňa, kde prostredníctvom tlmočníka vyhlásil: „Toto je darček od bieleho muža, ktorý chce vidieť ako ju zjedia!“ Dievčatko následne priviazali k stromu, rozpárali jej brucho a nechali ju vykrvácať. Potom ju rozsekali na kúsky a zjedli. Po celý čas Jameson všetko fascinovane pozoroval a namaľoval vodovými farbami. Kresbu s popisom následne poslal do novín, ale žiadne konzekvencie z toho nevyplynuli.

Vince Li, bláznivý kanibal

V roku 2008 Vince Li v autobuse bodol a sťal Tima McLeana, muža, ktorého predtým vôbec nepoznal. Cestujúci z hrôzy ušli a Vinci Li si telo nakrájal a pomaly skonzumoval. Bol to strašný zločin, ktorý otriasol svetom, no napriek tomu, ho v roku 2017 podmienečne prepustili. Dôvodom, prečo sa dostal na slobodu bolo, že ho vyhlásili za duševne chorého a namiesto väzenia ho presunuli do psychiatrickej inštitúcie. Lenže v Kanade to znamenalo, že mal nárok na úplné prepustenie hneď, ako prestal byť hrozbou pre ostatných. Vo februári 2017 to takto psychiatri vyhodnotili a Li sa dostal na slobodu.

Druhú časť článku vám prinesieme v piatok 14. júla 2023.