Bradleyovci sa 20. marca nalodili na Floride na loď Rhapsody of the Seas a mali sa vydať na okružnú plavbu po Karibiku. Výlet prebiehal bez problémov, ale 23. marca večer sa Amy s bratom Bradom rozhodli ísť sa zabaviť na lodnú diskotéku.

Brad neskôr vypovedal, že Amy odišla z klubu s jedným z členov hudobnej skupiny s prezývkou Yellow. Hudobník zasa uviedol, že okolo jednej v noci sa rozdelili a Amy šla do svojej kajuty. To sa zhodovalo s tvrdením Aminho otca, ktorý ju okolo pol šiestej videl v jej kajute. Žena tým pádom musela zmiznúť za veľmi krátky čas, približne v priebehu 30 minút.

Keď Bradleyovci zistili, že Amy nevedia nájsť, upozornili posádku lode a prosili, aby Rhapsody of the Seas nezakotvila v Curacau tak, ako mala v pláne. Samozrejme sa báli, že ak ženu niekto uniesol, akonáhle sa plavidlo dostane k brehu, šance na nájdenie Amy rapídne poklesnú. Kapitán však odmietol.

Potom, ako loď zakotvila, ju dôkladne prehľadali. Mnohí pasažieri sa však vydali na pevninu dávno predtým, než pátranie skončilo. Bradleyovci mali podozrenie, že v zmiznutí ich dcéry mali prsty členovia posádky. Tí podľa Brada venovali Amy v predchádzajúci večer mimoriadnu pozornosť. Do úvahy tak začala prichádzať možnosť, že niektorí členovia posádky prepašovali ženu z lode a urobili z nej sexuálnu otrokyňu.

Ako sa ukázalo, obavy Bradleyovcov neboli neopodstatnené. Vyšetrovanie v nasledujúcich rokoch ukázalo, že viacerí obyvatelia i turisti Curacaa Amy videli. V auguste 1998, päť mesiacov potom, ako zmizla, videli dvaja kanadskí turisti ženu zodpovedajúcu Aminmu popisu na jednej z pláží. Na pleci mala vytetovaného tasmánskeho diabla s basketbalovou loptou, na krížoch mala Slnko, na pravom členku čínsky symbol a nad pupkom jaštericu.

V roku 1999 zasa jeden z príslušníkov amerického námorníctva navštívil bordel v Barbadose a tvrdil, že sa stretol s Amy, respektíve so ženou, ktorá sa za ňu vydávala. Mala mu povedať, že sa volá Amy Bradleyová a prosila ho o pomoc. Podľa jej vlastných slov nesmela bordel opustiť.

O šesť rokov neskôr údajne obyvateľka Barbadosu strela Amy na toaletách jedného zo supermarketov.

Amy Lynn Bradleyová
Zdroj: Youtube

V roku 2005 dostali Bradleyovci emailom fotografiu ženy, ktorá sa podobala na ich dcéru. Žena ležala na posteli v spodnej bielizni. Záber objavil člen organizácie, ktorá sa zaoberá sexuálnym otroctvom, na jednej zo stránok pre dospelých. Nebol si však istý, či ide o Amy.

Prípad je stále otvorený a FBI sa zmiznutím Amy Lynn Bradleyovej aktívne zaoberá. Žiadne nové dôkazy sa však už po 20 rokoch neobjavujú, a to napriek odmenám, ktoré ponúkajú Bradlyeovci i FBI.