Maura Murrayová mala v čase svojho zmiznutia 21 rokov a študovala zdravotníctvo. V mesiacoch pred osudným februárovým dňom žila pomerne búrlivým životom. Zatkli ju za podvod s kreditnou kartou a bola pod probačným dohľadom. V práci sa viackrát dostala do emočne vypätých situácií a kolegovia ju neraz videli plakať.

Dva dni predtým, ako zmizla, ju na internáte navštívil jej otec Fred Murray. Spoločne hľadali v bazároch ojazdené auto, ktoré by si Maura mohla dovoliť. Neskôr si Maura požičala otcove auto, aby mohla ísť na párty ku kamarátom. Ešte v ten večer mala v opitosti autonehodu, ale podarilo sa jej z miesta havárie ujsť predtým, než stihla doraziť polícia. Jej otec sa musel 8. februára 2004 vrátiť domov autobusom. Auto nechal dcére s tým, že ho dá opraviť a potom mu ho privezie.

9. februára 2004 bol pondelok. Maura Murrayová napísala svojim profesorom email, v ktorom im vysvetlila, že kvôli úmrtiu v rodine sa týždeň nezúčastní na prednáškach. Ako neskôr vysvitlo, žiadne úmrtie v rodine Murrayovci nezaznamenali. Maura sa nevydala domov, ale opustila domovský štát Massachusetts a vybrala sa do susedného New Hampshire.

O 7:30 večer nahlásila žena z jedného mestečka v New Hampshire polícii autonehodu, ktorá sa stala pri jej dome. Následne vyšla za vodičkou, ktorou bola Maura Murrayová, a spýtala sa, či nepotrebuje pomôcť. Šoférka odpovedala záporne. Žena sa teda vrátila do domu. Keď o 15 minút dorazili na miesto nehody policajti, Maura už tam nebola.

Pátranie bolo neúspešné a jeho súčasťou bolo aj vypočúvanie Maurinej rodiny a priateľa Billyho. Ten polícii povedal, že si v noci z 9. na 10. februára našiel na odkazovači odkaz od plačúcej ženy. Nepredstavila sa, ale Billy predpokladal, že išlo o Mauru. Policajti pracovali s viacerými verziami, pričom do úvahy brali aj možnosť, že Maura sa po druhej nehode v priebehu niekoľkých dní psychicky zrútila a spáchala samovraždu. Jednoducho odkráčala do lesa a zomrela na podchladenie. Avšak vzhľadom na to, že v škole sa jej darilo a nemala rodinné problémy, vyšetrovatelia túto verziu zmiznutia zavrhli. V snehu okolo miesta nehody sa navyše nenašli žiadne stopy, ktoré by smerovali do okolitých lesov, a ani psy nedokázali Maurin pach vystopovať.

Za pravdepodobnejšiu označili možnosť, že Maura niekoho stopla a požiadala dotyčného, aby ju odviezol na najbližšiu autobusovú stanicu. Potom sa jednoducho dobrovoľne vyparila. Tomu by nahrával aj fakt, že predtým, než odišla z internátu, si z účtu vybrala všetky peniaze.

Prípad sa však stal zvláštnejším potom, ako o mesiac neskôr havarovala asi 150 kilometrov od miesta Maurinej nehody iná žena, Brianna Maitlandová. Hoci jej auto policajti našli v priebehu pár minúť, po Brianne nebolo ani stopy. Či však bola medzi prípadmi spojitosť je záhadou. Rovnako ostáva tajomstvom aj to, čo sa stalo s Maurou Murrayovou.