V auguste 1974 viedol Taff diskusiu v kníhkupectve ohľadom svojich najnovších zistení nielen v oblasti psychofyziológie, ale aj biomedicínskeho inžinierstva a v neposlednom rade aj parapsychológie, ktorá bola jeho koníčkom. Po diskusii k nemu pristúpila žena menom Doris Bitherová, ktorá tvrdila, že v jej dome straší a potrebuje pomoc. Taff súhlasil a myslel si, že pôjde len o ďalší štandardný prípad, v ktorom sa nebude vyskytovať nič nevysvetliteľné.

Keď dorazil do domu Bitherovej v kalifornskom Culver City, všimol si neporiadok. Doris bola slobodná matka, ktorá žila s  dcérou a tromi synmi. Počas prvého rozhovoru so ženou si Taff poznamenal, že ju v detstve zneužívali a aj v dospelosti prejavovala príznaky hlbokej psychologickej traumy. Hoci hneď nevyhlásil prípad za čisto psychickú poruchu, Bitherovej tvrdenia len posilnili jeho skepticizmus a vyšetrovaniu prípadu sa venoval s o to väčšou obozretnosťou.

Deti najprv rozprávali Taffovi o entite, ktorú volali jednoducho „Pán ktosi“. Dcéra i traja synovia tvrdili, že sa s ním viackrát stretli. Taff si poznamenal, že detské opisy tejto entity boli prekvapivo podrobné a nielenže sa zhodovali, ale zdalo sa, že Pán ktosi je podobný bytostiam zo starších Taffových prípadov.

Doris Taffovi rozprávala, že krátko potom, ako sa nasťahovali do domu, im na dvere zaklopala žena hispánskeho pôvodu. Nepredstavila sa, len Doris povedala, že žije v dome, kde sa usadilo zlo. Krátko potom vraj Bitherová zažila prvý útok duchov. Dvaja ju držali na zemi a tretí znásilňoval. Prostredný syn Brian jej tvrdenia potvrdzoval a povedal Taffovi, že počul z matkinej izby krik a buchot, pretože jeho izba bola hneď vedľa spálne. Videl aj modriny na matkiných stehnách.

Bitherová popisovala aj ďalšie útoky. Údajne na ňu čosi hádzalo svietniky či vytrhlo zo steny skrinku s poistkami. Niekedy len od „duchov“ dostávala údery, inokedy došlo k úplnému znásilneniu. Svedkom útoku bol jedného dňa aj jej syn, ale keď sa matke snažil pomôcť, niečo ho vraj odhodilo cez celú miestnosť.

Taff sa v priebehu nasledujúcich desiatich týždňov do domu viackrát vracal aj s kolegom Kerrym Gaynorom z Neuropsychiatrického inštitútu Kalifornskej univerzity. Už počas prvých návštev koncom horúceho augusta si všimli, že zatiaľ čo vo všetkých miestnostiach domu bolo teplo, v Dorisinej spálni vládol chlad. Zacítili aj zápach hnijúceho mäsa, ktorý si nevedeli vysvetliť.

Taff a Gaynor boli svedkami viacerých udalostí, ktoré si nevedeli vysvetliť. Videli, ako sa otvorili dvierka na kuchynskej linke a vyletela z nej panvica. Pozorovali zelené svetelné gule, ktoré lietali po spálni, niekoľkokrát ich dokonca odfotili. Zhotovili tiež fotku Doris, ktorá sedela na posteli a nad hlavou mala svetelný oblúk (fotografia vyššie). Jedného dňa vraj dokonca videli, ako sa všetky svetlá v miestnosti spojili a vytvorili torzo muža, ktoré sa pohybovalo. V spálni bolo vtedy šesť osôb a všetky videli to isté.

Obaja odborníci sa snažili vec vyšetriť vedecky. V dome však nenamerali zvýšenú radiáciu ani nič, čo by sa odchyľovalo od normálu. Podarilo sa im zistiť iba to, že Doris bola v podstate alkoholička a keď prestala piť, zastavilo sa aj „nadprirodzené“ vyčíňanie.

Doris sa s deťmi napokon presťahovala do mesta Carson a dúfala, že budú mať pokoj. Avšak paranormálne javy sa nielenže presunuli s ňou, ale začali sa vyskytovať aj u susedov. Taff a Gaynor neprestávali s pozorovaním a začali využívať aj audionahrávky. Na nich sa často vyskytoval hlasný dych a kroky aj vtedy, keď v dome nikto nebol.

Rodina sa napokon presťahovala do Texasu a Doris o tom Taffovi nepovedala. Výskum tak teda skončil predčasne. Doris zomrela v roku 1999 ako 58-ročná a jej prípad sa nikdy nepodarilo objasniť.