Polícia mala viacero podozrivých, ale žiadnemu z nich sa nepodarilo dokázať vinu. Dvaja z nich už pritom medzičasom stihli zomrieť a okruh tých, o ktorých si muži zákona mysleli, že mohli byť sériovými vrahmi, sa zúžil. Pozostalí po najmenej 11 ženách, ktorých ostatky sa našli zahrabané v okolí mesta Albuquerque, sa tak stále nedočkali spravodlivosti.

Všetky obete Zberateľa kostí mali od 15 do 32 rokov, pracovali ako prostitútky a boli napojené na drogovú sieť v Albuquerque. Policajti ich nenašli v jednom masovom hrobe, každá z nich bola v separátnej jame, a tak trvalo pomerne dlho, kým sa podarilo nájsť všetky telá. Ešte dlhšie trvala ich identifikácia, mnohé telá už boli v pokročilom štádiu rozkladu. Policajti postupne zistili, že niektoré zo žien boli nezvestné už celé roky, a napokon sa im podarilo odhaliť mená všetkých z nich.

Obete

Muži zákona zostavili zoznam až 20 žien, ktoré by spadali do profilu obľúbených obetí Zberateľa kostí. 11 z nich našli na onom pozemku neďaleko Albuquerque, ďalšie tri sa podarilo vypátrať a boli nažive.

Obete Zberateľa kostí.
Obete Zberateľa kostí.
Zdroj: Public Domain

Zvyšných šesť je dodnes nezvestných. Mimochodom, o obetiach by sa možno policajti nikdy nedozvedeli nebyť ženy, ktorá šla venčiť psa a našla zo zeme vytŕčať kosť.

Lorenzo Montoya

Lorenzo Montoya mal za sebou výraznú kriminálnu minulosť. Navyše žil v blízkosti miesta, kde sa našlo všetkých 11 tiel, a v roku 1999 si odsedel istý čas vo väzení za pokus o uškrtenie prostitútky. Polícia ho považovala za hlavného podozrivého, v roku 2006 ho však zavraždil priateľ prostitútky Sherick Hillovej. Montoya si ju „objednal“ k sebe domov, kde ju zviazal a uškrtil. Jej priateľ ju mal v dohodnutom čase vyzdvihnúť pred Montoyovým domom. Keď sa neukázala, muž sa vydal do domu. Strhla sa bitka a Montoyu v sebaobrane zabil. Potom už k žiadnej vražde prostitútky nedošlo, a preto polícia predpokladá, že práve Montoya bol oným sériovým vrahom.

Fred Reynolds

Začiatkom roka 2009 zomrel Fred Reynolds, ďalší muž, ktorý mohol mať čo dočinenia s prípadom. Pred smrťou údajne pátral po viacerých ženách, jednou z nich bola aj Doreen Marquezová, obeť Zberateľa kostí. Podľa výpovede jednej z Doreeniných priateliek Reynolds prevádzkoval eskort servis a jeho zamestnankyňami boli viaceré ženy, z ktorých sa neskôr stali obete sériového vraha. V Reynoldsovej pozostalosti sa našli fotografie viacerých obetí. Otázkou ostáva, či ich mal preto, aby nezabudol na tváre svojich „zamestnankýň“, alebo preto, aby mohol snímky využívať pri pátraní. Podľa polície do úvahy pripadala aj možnosť, že zábery boli suvenírmi a samotný Reynolds bol vrahom.

Nezvyčajné okolnosti

Nevyriešený prípad sa ešte viac zamotal v roku 2010, keď súkromný vyšetrovateľ z Albuquerque George Walker začal dostávať správy od neznámeho človeka. Ten tvrdil, že pozná identitu Zberateľa kostí. Walker predpokladal, že boli od samotného vraha, ale odosielateľa sa nikdy nepodarilo vypátrať. Tieto sériové vraždy sa tak radia k mnohým ďalším, ktoré ostávajú nevyriešené.