MENU
Menu
zdroj: Shutterstock
a

FaktyX FAKTY X: Záhadné zmiznutia v Benningtonskom trojuholníku

Benningtonský trojuholník v americkom Vermonte je odľahlým kusom divočiny, ktorý často vyhľadávajú turisti. Pred viac než 70 rokmi tu však došlo k viacerým záhadným zmiznutiam. Ak by o nich turisti vedeli, zrejme by oblasť nebola taká populárna. Čo sa vlastne v Benningtonskom trojuholníku stalo?

Začalo to v roku 1945. 74-ročný Middie Rivers pracoval ako miestny sprievodca pre poľovníkov a oblasť výborne poznal. Viedol skupinu štyroch lovcov okolo miesta zvaného Pekelná úžľabina, keď sa muži rozdelili a vydali sa na lov. Riversa už ale nikto nikdy nevidel.

Spočiatku po ňom pátrali len zbežne a mysleli si, že skúsený chlap ľahko nájde cestu späť do mestečka Glastenbury. Na druhý deň už ho hľadalo 300 miestnych a vojaci, ktorých uvoľnili z posádky na neďalekej základni. Ani po ôsmich dňoch však nenašli po Riversovi žiadne stopy.

O rok neskôr zmizla v Benningtonskom trojuholníku Paula Weldenová. 18-ročná študentka sa rozhodla vydať 1. decembra 1946 na turistiku. Bol to cez víkend, keď väčšina jej spolužiakov z vysokej školy odišla na sviatky domov, ale Paula ostala na internáte. Vrátnik ju videl, ako odchádza oblečená v jasne červenej bunde von. Na pondelňajšom vyučovaní už sa ale neukázala. Do pátrania sa zapojilo tisíc ľudí, bola dokonca vypísaná aj odmena, nad lesmi pátrali lietadlá, ale zbytočne. Prípad je do dnešného dňa otvorený.

Presne tri roky od zmiznutia Pauly Weldenovej sa v Benningtonskom trojuholníku objavilo priam nadprirodzené zmiznutie. 68-ročný James E. Tedford prechádzal autobusom cez mesto Bennington na návštevu príbuzných v St. Albans. Viacerí svedkovia vrátane šoféra tvrdili, že krátko pred zastávkou v Benningtone ešte Tedford sedel na svojom mieste. Keď ale autobus zastal, muž už v ňom nebol. Batožina však ostala na svojom mieste.

V októbri 1950 sa stratil osemročný Paul Jepson. Naposledy ho videli, ako sa hrá na korbe matkinho pickupu, zatiaľ čo žena kŕmila ošípané. Do pátrania sa zapojili policajti aj stopovací pes, ktorý však stratil pachovú stopu chlapca na najbližšej križovatke. Preto sa predpokladalo, že Paula mohol uniesť motorista. Vyskytli sa samozrejme aj tvrdenia, že chlapca zabila jeho matka a hodila ho ako potravu ošípaným, ale žiadne dôkazy tomu nenasvedčovali. Paulov otec naopak povedal, že chlapca „zvábili hory“ a že „v posledných dňoch o ničom inom nehovoril“.

O dva týždne neskôr sa počas turistiky vyparila Frieda Langerová. Do prírody chodievala pravidelne, a predsa zmizla bez stopy. Bola na túre s bratrancom, ale už približne kilometer od miesta, kde mali stany, spadla do potoka, a tak sa vrátila do tábora prezliecť sa. Čakal tu na ňu manžel, ktorý si deň predtým poranil koleno. Friedu však už bratranec ani manžel živú nevideli. Išlo však o jediný prípad, keď sa našlo telo zmiznutej osoby. O šesť mesiacov neskôr našli mŕtvolu Friedy Langerovej na lúke neďaleko vodnej nádrže Somerset. Išlo o otvorenú plochu, ktorú počas pátrania niekoľkokrát prehľadali. Telo bolo v takom štádiu rozkladu, že sa nedala určiť príčina smrti.

Do dnešného dňa sa nevie, čo spôsobilo zmiznutie a zrejme aj smrť najmenej piatich ľudí v Benningtonskom trojuholníku. Hovorilo sa dokonca aj o vyčíňaní sériového vraha, ale fakt, že ľudia boli rôzneho pohlavia a veku, tomu nenasvedčoval.