Jennifer Groesbecková a jej dcéra Lily odišli 6. marca 2015 v piatok večer z domu Jenniferiných rodičov. Bolo asi desať hodín večer a žena šoférovala zo Salemu v štáte Utah, kde bývali jej rodičia, do Springfieldu. Dieťa bezpečne sedelo v autosedačke, kam ho pripútal jeho dedo. Ten nemohol vedieť, že dcéru vidí živú naposledy.

Jennifer počas jazdy stratila kontrolu nad vozidlom a auto skončilo v ľadovej vode rieky Spanish Fork. Až okolo obeda v nasledujúci deň ho náhodou našiel rybár, ktorý ihneď zavolal políciu. Stalo sa tak približne 14 hodín po nehode.

Keď na miesto dorazili prví policajti, nečakali, že v aute bude niekto nažive. Rybár im oznámil len toľko, že v rieke je vozidlo a zrejme ho tam niekto úmyselne zhodil. Keď sa však k autu muži zákona priblížili, začuli volanie o pomoc. Ihneď sa rozbehli, auto prevrátené na strechu otočili späť na kolesá a vnútri našli dve osoby: matku a malé dievča. Žena bola očividne mŕtva a obávali sa, že jej dcéra nehodu taktiež neprežila. Záznamy z kamier, ktoré mali policajti na telách, jasne ukázali, že dieťa bolo celé hodiny dolu hlavou a viselo v autosedačke.

Hasiči i policajti ale rýchlo zistili, že Lily je nažive. Sanitka ju odviezla do nemocnice vážne podchladenú, ale lekárom sa ju podarilo zachrániť.

Kto ale volal o pomoc? Hasiči i policajti svorne tvrdili, že počuli krik, ale pitva ukázala, že Jennifer zomrela v momente dopadu do rieky, teda 14 hodín predtým, než k autu dorazili záchranári. Lily zasa ešte nevedela rozprávať a okrem toho bola v bezvedomí. Avšak muži, ktorí boli pri vozidle ako prví, si stáli za svojimi vyhláseniami.

Lily strávila asi týždeň na jednotke intenzívnej starostlivosti. Lekári sa síce báli, že dlhodobé podchladenie jej mohlo poškodiť mozog, ale ich obavy sa nepotvrdili. Keď vyrastie, zrejme bude mať ohľadom nehody, pri ktorej zahynula jej matka, veľa otázok. Tie majú ostatne dodnes aj policajti a hasiči, ktorí ju vytiahli z auta.