Vyšetrovanie začalo zháňaním svedkov spred kina. Viacerí ľudia potvrdili, že Barbara a Patricia bezpečne dorazili do sály. Za nimi sedela kamarátka, ktorá ich mala počas celého filmu na očiach. Ale zatiaľ čo ona po prvom filme odišla domov, sestry zostali aj na ďalšiu snímku, keďže išlo o dvojpremietanie. Zmizli až niekedy v priebehu tohto druhého filmu, alebo po ňom. Domov sa každopádne nevrátili.

Vystrašená matka vyslala po polnoci dvoch súrodencov, aby išli sestry počkať na autobusovú zastávku. Dievčatá sa však neukázali a krátko po druhej hodine ráno zavolala matka na políciu. Muži zákona rýchlo vylúčili možnosť, že by Barbara a Patricia ušli z domu, keďže žili v dobrom prostredí. Rozpútalo sa teda pátranie po celom Chicagu. Policajti našli viacero svedkov, ktorí mali dievčatá vidieť, no ich výpovede sa často rozchádzali.

Viacerí ľudia tvrdili, že videli dievčatá zodpovedajúce popisu sedieť v autobuse, ktorý smeroval do centra mesta. Nik ich však nevidel z autobusu vystupovať. Na druhej strane sa našiel vlakový sprievodca, ktorý opísal dve dievčatá smerujúce von z mesta.

Večer 29. decembra Patriciina spolužiačka vypovedala, že videla Patriciu kráčať popri reštaurácii, v ktorej práve sedela. Patricia mala byť v spoločnosti ďalších dvoch dievčat, ale ani jedno z nich nebola Barbara. Pracovník inej reštaurácie zasa 30. decembra ráno policajtom povedal, že videl obe dievčatá, ale tentokrát v spoločnosti dospelého muža.

Pátranie po vrahovi skomplikoval fakt, že nebolo možné presne určiť čas smrti. A na základe poranení sa nedala určiť ani príčina smrti.
 

Našiel sa aj recepčný hotela, ktorý vypovedal, že sestry strávili noc v hoteli. A potom tu bol ďalší recepčný, ktorý pre zmenu vravel, že dievčatá kvôli nízkemu veku odmietol ubytovať. Ubehlo niekoľko ďalších dní a na políciu volal zamestnanec zo supermarketu. Vraj videl dievčatá, ako v obchode počúvajú Elvisove platne.

Najzáhadnejšie sa ukázali zvláštne telefonáty, ktoré obdržala Patriciina spolužiačka okolo polnoci dva týždne po zmiznutí sestier Grimesových. Počas prvého nepočula v slúchadle vôbec nič, počas druhého už vstala z postele jej matka a začula: „Si to ty, Sandra? Je tam Sandra?“ Potom volajúci zavesil.

19. januára dostala stĺpčekárka novín Chicago Sun-Times Ann Landersová anonymný list. Písalo ho dievča, ktoré vraj videlo, ako sestry Grimesové násilím núti sadnúť do auta mladý muž. Uviedla aj časť ŠPZ, ale ani pátranie týmto smerom neprinieslo želané ovocie. Autora listu sa nikdy nepodarilo identifikovať.

Miesto, kde sa našli telá.
Miesto, kde sa našli telá.
Zdroj: Public Domain

Nič viac policajti nezistili. Až 22. januára 1957 sa ich telá našli pohodené pri ceste. Pátranie po vrahovi skomplikoval fakt, že nebolo možné presne určiť čas smrti. A na základe poranení sa nedala určiť ani príčina smrti.

Napokon sa podarilo určiť troch hlavných podozrivých. Prvým bol bezdomovec z Tennessee. Ten sa najprv priznal k obom vraždám ale neskôr výpoveď stiahol a tvrdil, že policajti ho nútili k falošnému priznaniu viny.

Druhým bol mladík, ktorý bol ochotný podrobiť sa testu na detektore lži. Tým neprešiel a policajti ho považovali za hlavného podozrivého. Po krátkom čase však zistili, že je protizákonné testovať cez detektor neplnoletého. Museli ho teda prepustiť. Neskôr ho zatkli a odsúdili za vraždu inej mladej ženy.

Tretím podozrivým bol päťdesiatnik, ktorý volal policajtom ešte predtým, než sa našli telá. Do telefónu vravel, že sa mu snívalo o tom, kde sa mŕtvoly sestier nachádzajú. A ako sa ukázalo, určil to prakticky presne. Napriek vypočúvaniu sa ho ale nepodarilo usvedčiť.