V ten večer Isidor rozniesol viacero várok vypraného oblečenia svojim zákazníkom a vrátil sa do bytu na adrese 4 East 132nd Street. Bolo asi 22:15. O 15 minút neskôr počuli susedia strašný krik, ale žiadne výstrely. Ľudia vybehli na ulicu, jeden zo susedov zavolal na políciu. Zhodou okolností bol nablízku pochôdzkar a medzi výkrikmi a jeho príchodom uplynulo len pár minút.

Policajt narýchlo vypočul pár susedov a zaklopal Finkovi na dvere. Nik sa neozýval, a tak stisol kľučku. Bolo zamknuté. Nepochodil ani pri zadných dverách. Takisto aj okná boli pozatvárané zvnútra. Policajt teda rozbil jedno z nich a keďže boli primalé, požiadal menšieho chlapca, aby vliezol do bytu a odomkol dvere.

Až potom sa policajt dostal dnu a mohol si prehliadnuť interiér. Prakticky okamžite našiel Isidora Finka, ležal na podlahe s tromi strelnými poraneniami. Dve guľky ho zasiahli do hrude, jedna do zápästia. Bol mŕtvy. Keďže v byte sa nenachádzal nik iný, polícia ihneď predpokladala, že obeť spáchala samovraždu. Bol tu však problém: nikde sa nenašla strelná zbraň.

Finkovi nezmizli žiadne peniaze ani cennosti, vylúčiť sa teda dal lúpežný motív. Muži zákona odobrali vzorky odtlačkov prstov, ale našli sa len tie Finkove. Už bolo jasné, že išlo o vraždu, lenže ako sa vrah dostal z bytu, keď boli dvere i okná zamknuté zvnútra. A aký bol jeho motív? Podľa prenajímateľa bytu bol Fink spoľahlivý chlap, ktorý načas platil nájom, nemal nepriateľov a do bytu si nikoho nevodil, dokonca ani ženy nie.

Zúfalí policajti prehľadali byt a pokúšali sa nájsť nejakú tajnú miestnosť či únikové dvierka. Nič také ale neobjavili. Vrah jednoducho prišiel k Finkovi do bytu, zastrelil ho a akoby sa vyparil.

Prípad sa nikdy nepodarilo vyriešiť a patrí k najzáhadnejším v dejinách newyorskej polície. Zvykne sa pokladať za vôbec prvú vraždu, ktorá sa udiala v zamknutej miestnosti a je v podstate základom detektívnych príbehov o vražde v zamknutej miestnosti.