Liberty Germanová mala 14 rokov, je najlepšia kamarátka Abigail Williamsová bola o rok mladšia. Spoločne sa 13. februára 2017 vybrali do prírody neďaleko mesta Delphi v americkom štáte Indiana a nik netušil, že sa už nevrátia domov. Obe vysadila Libertina sestra pri nepoužívanom železničnom moste hneď za mestom okolo jednej poobede. O 15:15 ich mal vyzdvihnúť Libertin otec, ale dievčatá na dohodnutom mieste neboli.

Rodičia sa im pokúšali dovolať, ale márne a tak o 17:30 zalarmovali políciu. Pátracia akcia trvala takmer 24 hodín a bola len spolovice úspešná. Dievčatá sa síce podarilo nájsť, ale boli už mŕtve. Ich telá objavili asi kilometer od miesta, kde ich príbuzný vysadil.

a
Zdroj: Public Domain

Isté je, že dievčatá strávili popoludnie zverejňovaním fotiek na sociálnej sieti Snapchat. Vidno na nich železničný most a okolitú prírodu. Video s neznámym mužom zverejnila polícia až osem dní po vražde. Zhotovila ho Liberty krátko predtým, než prišla o život, a je na ňom dokonca zachytený aj mužov hlas.

Niekoľko dní po vraždách začala v médiách kolovať skica potenciálneho vraha a vyšetrovateľom sa začali ozývať desiatky ľudí s tým, že poznajú páchateľa. Všetci však označovali rôzne osoby a dodnes sa nepodarilo z vraždy nikoho obviniť. Za dôkaz vedúci k vyriešeniu prípadu je vypísaná odmena 41-tisíc dolárov.