Colonial Parkway meria len 37 kilometrov a predsa bola v 80. rokoch jednou z najznámejších ciest v USA. Do novinových titulkov sa dostala 12. októbra 1986, keď bežec našiel na zadnom sedadle auta tela 27-ročnej Cathleen Thomasovej a 21-ročnej Rebeccy Dowskej. Auto niekto vytlačil z Colonial Parkway tak, aby zišlo na miesto, kde sa často stretávali homosexuálne dvojice. Ženám niekto podrezal hrdlá, okolo krkov a zápästí mali stopy po lane a škrtení. Pitva však nepreukázala, že by boli pred smrťou či po nej sexuálne zneužité a nik sa nedotkol ani ich majetku. Tiež sa zdalo, že páchateľ chcel auto podpáliť, ale nepodarilo sa mu to.

Približne o rok neskôr zaútočil zločinec opäť a dostal prezývku „vrah z Colonial Parkway“. V septembri 1987 sa našli v blízkosti rieky James River neďaleko Smithfieldu telá 20-ročného Davida Knoblinga a 14-ročnéhej Robina Edwardsovej. Obe telá boli čiastočne vyzlečené, dievčaťu niekto rozopol rifle a okolo krku mu omotal podprsenku. Ešte pred nájdením obetí polícia objavila Knoblingovo auto. Kľúče boli v zapaľovaní, rádio hralo, dvere boli otvorené. Dokonca aj vodičova peňaženka ostala vo vozidle. Okienko na strane šoféra bolo čiastočne stiahnuté, čo bolo zvláštne, keďže v noc, keď dvojica zmizla, husto pršalo.

9. apríla 1988 išli Cassanda Lee Haileyova a Richard Call na prvé rande. Callovo auto sa na druhý deň našlo na Colonial Parkway, ale dvojicu dodnes neobjavili. Predpokladá sa, že sa stala obeťou sériového vraha. Vozidlo sa našlo len päť kilometrov od miesta, kde objavili predošlé obete a stálo na vyhliadkovej plošine. Aj v tomto prípade sa v aute našla vodičova peňaženka a ženina kabelka, podprsenka, jedna topánka a spodná bielizeň oboch obetí.

V októbri 1989 našiel poľovník neďaleko odpočívadla ostatky dvoch ľudí. Ukázalo sa, že ide o 18-ročnú Annamariu Phelpsovú a 21-ročného Daniela Lauera. Obaja boli nezvestní vyše mesiaca.

Sériový vrah očividne nepotreboval peniaze, keďže si nevšímal peňaženky, kabelky ani šperky. Obete tiež nejavili známky odporu, čo viedlo vyšetrovateľov k domnienke, že páchateľ vystupoval v preoblečení za policajta, alebo bol dokonca mužom zákona. To by vysvetľovalo, prečo sa v aute Richarda Calla našla otvorená priehradka na strane spolujazdca. Vodič zrejme siahol po dokladoch.

Predpokladá sa, že prvými obeťami vraha z Colonial Parkway boli 21-ročný Michael Margaret a 18-ročná Donna Hallová, ktorých telá sa našli ešte 21. augusta 1984. Obaja mali na tele niekoľko bodných rán a podrezané hrdlá. Páchateľ zabil aj Briana Pettingera vo februári 1987 a Laurie Powellovú v marci 1988.

Vyšetrovanie skončilo v slepej uličke a obnovilo sa až v roku 2009, keď na jeho vyriešenie začala FBI používať moderné technológie. Ani tie ale nikam neviedli. Vyšetrovateľ, ktorý pôvodne pracoval na prípade, povedal: „Vrah je buď mŕtvy, alebo v base. Ľudia ako on nedokážu s vraždením prestať.“