13. februára 2013 sa izraelská vláda priznala, že vo väznici Ayalon spáchal v roku 2010 neznámy väzeň samovraždu. V cele, ktorá mala byť dokonale zabezpečená, aby k podobnému skutku nedošlo, sa obesil na posteľnej plachte. Identitu muža ale neodhalili a nevie sa ani to, za aké zločiny si vlastne odpykával trest, a dokonca ani nie je isté, či bol za niečo vôbec odsúdený. Izraelci ale potvrdili, že dotyčný mal dvojité občianstvo: izraelské a austrálske. Na základe toho neskôr investigatívny novinár Trevor Bormann predostrel predpoklad, že muž sa volal Ben Zygier.

Ben Zygier sa narodil do židovskej rodiny v austrálskom Melbourne. Aktívne sa zapájal do verejného života a ako 20-ročný sa presťahoval do Izraela. Pravidelne sa však vracal za rodičmi a austrálska spravodajská služba mala isté podozrenia, že môže byť špiónom. Zygier však v domovine stihol vyštudovať za právnika a s titulom neskôr pracoval v Izraeli, kde sa aj oženil a mal dve deti. Pomerne často sa vydával aj do Sýrie a Iránu, v roku 2010 však prišiel zlom.

Austrálske úrady uviedli, že Izrael ich informoval o zadržaní muža s dvojitým občianstvom, ktorý sa v Izraeli dopustil vážnych zločinov. V samotnej Austrálii ho však už evidovali ako špióna a člena Mossadu. Ani väznica ani Zygierov právnik sa však k povahe zločinov nevyjadrili.

Obhajca ale uviedol, že obvinenia nie sú vážne a nespájajú sa so zradou či podobnými zločinmi. V najväčšom kuvajtskom denníku sa ale objavili správy, že Zygier sa snažil predať izraelské štátne tajomstvá Indom. India súhlasila, že špióna ochráni, ale Mossad ho dostal skôr. Austrálske zdroje zasa uvádzali, že Zygier mal informácie o tom, ako Izrael využil pasy iných krajín pri vražde človeka v zahraničí. Možno chcel tieto informácie zverejniť, ale nestihol to.

V decembri 2010 videl obhajca svojho klienta naposledy. Tvrdil, že Zygier nevyzeral deprimovaný a očividne nepomýšľal na samovraždu. Dozorcovia uviedli to isté, mužovi nevenovali zvýšenú pozornosť a neevidovali ho ako rizikového. Dokonca sa hovorilo, že prebieha rokovanie o priznaní viny, a že Zygier si odsedí minimálny trest. Obhajcovi síce povedal, že sa k nemu správajú zle, ale nešpecifikoval, do akej miery, a nie je isté, či vravel pravdu. Vo väznici boli inštalované kamery a nezdalo sa, že by Zygiera niekto šikanoval.

15. decembra 2010 však Ben Zygier vošiel do kúpeľne vo svojej cele a obesil sa posteľnej plachte. V kúpeľni neboli kamery, ale nezachytili, že by niekto iný vchádzal do samotnej cely. V mužovej smrti zrejme neboli zakomponované iné osoby, ale v pitevnej správe sa našlo pár zaujímavostí. Zygier mal na tele modriny v krvi zvyšky sedatív.

O okolnostiach Zygierovho života a smrti sa viac nevie. Dokonca nie je možné ani so stopercentnou istotou uviesť, že bol Väzňom X. Čo také však dotyčný spravil, že ho izraelské úrady dehumanizovali a v spisoch viedli len pod prezývkou? To sa asi dozvieme až o niekoľko desaťročí po odtajnení dokumentov.