Lilly Lindeströmová pracovala ako prostitútka, ktorá si zákazníkov pozývala do bytu. Bývala v rovnakom dome ako Minnie Janssonová, jej kamarátka a zároveň kolegyňa. Ženy si občas vzájomne požičiavali kondómy a inak tomu nebolo ani 30. apríla večer. Minnie bola na návšteve u Lilly, keď vtom zazvonil telefón. Volal zákazník a pýtal sa, či je Lilly večer voľná. Odpovedala kladne a keď zložila slúchadlo, Minnie sa pobrala do svojho bytu.

Okolo siedmej večer Lilly pribehla k susede a požičala si kondóm. Netrvalo dlho a prišla po druhý. A to bolo poslednýkrát, keď ju niekto videl živú. Minnie jej po deviatej večer búchala na dvere, ale nik neotváral. Pomyslela si, že Lilly je zrejme ešte stále s klientom, ale keď sa niekoľko dní nevedela dostať ku kamarátke do bytu, zalarmovala políciu. Muži zákona vyrazili dvere, ale našli už len mŕtve telo.

V byte bol až neprirodzený poriadok. Všetko bolo dokonale upratané, Lilly mala poskladané oblečenie a ležala na ustlanej posteli. Bola nahá, z konečníka jej vytŕčal kondóm a mala rozbitú hlavu. Pitva neskôr ukázala, že ženu zabili tri údery tupým predmetom do hlavy. Na tele nemala obranné rany, zrejme preto, že vrah ju zabil počas análneho sexu zozadu.

Najbizarnejším faktom bolo, že mŕtvola nemala prakticky žiadnu krv. Do dnešného dňa sa nepodarilo vysvetliť, akým spôsobom vrah obeti odstránil krv z žíl a preto dostal prezývku „Upír z Atlasu“.

Počas vyšetrovania preverovala polícia najmä klientov nebohej prostitútky. Osem z nich vypočula, ale žiadny z nich sa nejavil ako podozrivý. Prípad napokon vyšumel do stratena a v roku 1957 sa zločin stal premlčaným. Páchateľ je už s najväčšou pravdepodobnosťou po smrti a jeho identitu sa nikdy nepodarí odhaliť. Dnes už by sa mu podobný zločin zrejme neprepiekol a vďaka analýze DNA by trestu neušiel. Lenže v roku 1932 táto technológia k dispozícii nebola a tak ostane prípad Lilly Lindeströmovej navždy nevyšetrený.