MENU
Menu
q

FaktyX FAKTY X: Strašidelné domy, ktoré pripravili majiteľom drsné chvíle

Kto niekedy kupoval nehnuteľnosť, iste potvrdí, že ide o mimoriadne dôležitú udalosť v živote človeka. Treba pri nej zvážiť najrôznejšie faktory od občianskej vybavenosti až po zastavanú plochu. A niektorí ľudia možno oľutovali aj to, že si pred kúpou domu nezistili, či v ňom nestraší.

Villisca
V júni 1912 našli v malom meste v štáte Iowa dom plný mŕtvol. Šiesti členovia rodiny Mooreovcov a ich dvaja hostia ležali v posteliach s rozbitými hlavami. Vražednou zbraňou bola sekera a s výnimkou matky ani jedna z obetí nevykazovala žiadne známky obrany.

Vinníka sa nájsť nepodarilo, a to ani napriek rozsiahlemu vyšetrovaniu. To viedlo mnohých ľudí k tomu, že začali dávať vinu za vraždy duchom. Ani tí, ktorí sa zaoberajú paranormalnými javmi, však na nič neprišli. Avšak jeden z nich, istý Robert Laursen, si počas jednej noci strávenej v dome sám vrazil do hrude nôž. Jeho motív sa objasniť nepodarilo.

Gary

q
Zdroj: Youtube

V americkom štáte Indiana sa vraj nachádza dom, ktorý napadli démoni. Tvrdí to Latoya Ammonsová, matka dcéry a syna, ktorých údajne posadol zlý duch. V dome počula kroky a vŕzgajúce dvere aj v čase, keď v ňom bola sama. Dokonca tvrdí, že videla tiene postáv. Niekoľko jasnovidcov, ktorých k sebe domov pozvala, uviedlo, že tu žije dokonca až 200 démonov.

Ammonsová po istom čase vzala svoje deti v exorcistovi, ktorý tvrdil, že počas návštevy začali chlapec i dievča rozprávať démonickými hlasmi. Neskôr upadli do bezvedomia, z ktorého sa prebrali až v nemocnici. Lekári konštatovali, že matka musí trpieť nejakou formou psychickej choroby, ktorá ovplyvňuje aj správanie detí.

Nakoniec sa ukázalo, že matka je duševne v poriadku. V dome rodiny prebehol exorcizmus, napriek tomu sa však odsťahovala. Deti sa odvtedy správajú normálne.

Amityville

q
Zdroj: Youtube

Podľa udalostí, ktoré sa odohrali v Amityville, bola napísaná nielen kniha, ale aj natočených niekoľko filmov. V nich je ale realita podstatne prikrášlená, pretože v skutočnosti sa stali nasledovné veci.

Členovia rodiny sa ráno prebúdzali v polohách, v ktorých policajti našli pred viac než rokom ležať mŕtvoly.
 

Do domu číslo 112 na Ocean Avenue v newyorskom meste Amityville sa nasťahovali manželia George a Kathy Lutzovci spolu s deťmi. Kúpili ho pomerne lacno, pretože v ňom syn v spánku 13 mesiacov predtým zastrelil svojich rodičov a súrodencov.

Lutzovci v dome žili len 28 dní. Potom z neho ušli a nechali v ňom všetky veci, ktoré im až neskôr odovzdali zamestnanci sťahovacej firmy. Čo ich k náhlemu úteku donútilo? Dôvodov bolo viacero.

George sa napríklad budil každú noc o 3:15, teda približne v čase, keď sa stali spomínané vraždy. Taktiež začal pripomínať zavraždeného otca rodiny: navštevoval rovnaký bar a objednával si jeho obľúbený druh piva. Kathy zasa mávala o vraždách čudné sny a všetci členovia rodiny sa ráno prebúdzali v polohách, v ktorých policajti našli pred viac než rokom ležať mŕtvoly.

V dome sa tiež ozývali zvláštne zvuky a Kathy vraj pred oknom dcérinej izby videla pár červených očí. Do dnešného dňa sa ľudia pýtajú, či v dome naozaj prebývajú duchovia mŕtvej rodiny.

Harrisville

q
Zdroj: Youtube

Len pár dní potom, ako sa Roger a Andrea Perronovci nasťahovali do svojho nového domova v štáte Rhode Island, sa začali diať čudné veci. V dome pre nimi žili celé generácie rodiny Arnoldovcov, z ktorých mnohí členovia v ňom aj zomreli.

Nie všetkých postihla prirodzená smrť. Mnohí sa utopili či obesili a jedno 11-ročné dievča v dome dokonca pred vraždou znásilnili. Ich duchovia rozhodne neboli pokojní. Andrea Perronová sa niekoľkokrát stala obeťou fyzického napadnutia a manželia si napokon na pomoc zavolali skupinu špecialistov na paranormálne javy.

Ani tej sa ale nepodarilo dom zlých duchov zbaviť. Perronovci neskôr zistili, že aj predchádzajúci majitelia domu zažili rôzne nevysvetliteľné zážitky. Napokon sa ho rozhodli predať aj ľudia, ktorí v ňom bývajú dnes, paranormálne aktivity potvrdili.

Ellerslie

q
Zdroj: Youtube

Koncom 80-tych rokov sa Andy a Lisa Wyrickovci nasťahovali do domu v štáte Georgia spolu s dcérou Heidi. Trvalo niekoľko mesiacov, kým sa Heidi mame priznala, že s ňou hráva hry istý pán Gordy a dokonca s ňou trávi čas na hojdačke.

Lisa, v domnienke, že sa v dome nachádza cudzí človek, schmatla nôž a zavolala do práce manželovi. Ten ihneď prišiel a spoločne preskúmali celú budovu. Nikoho nenašli a tak si začali myslieť, že si ich dcéra len vymýšľa. Ale nebolo tomu tak.

Heidi často tvrdila, že sa s ňou pán Gordy rozpráva a občas dokonca poprosila rodičov, aby k obedu dali o jeden tanier navyše. Andy a Lisa neskôr zistili, že muž menom James S. Gordy kedysi dávno v dome naozaj žil. Nebol však jediným, kto sa malej Heidi zjavoval.

Dievča sa napríklad zobúdzalo na rôzne hlasy a videlo temné postavy, ktoré sa nad ňou skláňajú. Ráno mávala na rukách nevysvetliteľné škrabance, jej otec, ktorý na paranormálne javy neveril, však tvrdil, že si ich spôsobila sama. Hovoril to až dovtedy, kým sa so škrabancami neprebudil aj on sám. Asi netreba dodávať, že rodina dom urýchlene opustila.