V roku 1988 sa vtedy 29-ročný David Stone presťahoval z rodného El Pasa v Texase do San Diega v Kalifornii. Bol úspešným analytikom akciových trhov a zarábal nadmieru slušne. Zmena v jeho živote prišla, keď sa začal zaplietať do hnutia New Age, ktoré v tých časoch zažívalo na Západe boom. Práve kvôli touto hnutiu dal výpoveď v práci a odišiel z Texasu do Kalifornie, kde sa chcel venovať písaniu básní.

Známi o ňom hovorili, že bol väčšinu času milý a tichý, ale trpel návalmi hnevu. Občas mal problémy so sebaovládaním a naplno sa to prejavilo 28. októbra 1988. Vtedy sa počas párty vo svojom byte pochytil s kamarátom a fyzicky ho napadol. Udrel ho viac než 20-krát, kým si uvedomil, čo vlastne robí.

V nasledujúce ráno David oznámil spolubývajúcemu, že bude pár dní preč. Už dlhšie mal naplánovanú cestu do El Pasa, kde mal byť 5. novembra svedkom sa svadbe svojho najlepšieho priateľa. Predtým však chcel byť niekoľko dní osamote. Ako povedal spolubývajúcemu, chcel niekde v izolácii od okolitého sveta hľadať „spirituálny prerod“.

Keď odišiel zo San Diega, vydal sa do arizonského mesta Eloy, kde sa ubytoval v moteli. Tu prespal jednu noc a v nasledujúci deň pokračoval do Tucson. Záznamy z bankomatov ukázali, že v jednom si o 22:22 vybral 200 dolárov a 30. októbra o 4:03 ráno natankoval benzín a zaplatil kreditkou. Naposledy ho videli asi 200 kilometrov od Tucsonu v Novom Mexiku. Farmár, ktorý Davida stretol, si ho všimol na málo frekventovanej ceste. Napriek nízkej teplote mal David na sebe len tričko s krátkym rukávom a šortky. V rukách zvieral vychádzkovú drevenú palicu. Farmár mu ponúkol odvoz, ale muž odmietol a povedal, že „hľadá beštiu“. Potom odkráčal do púšte.

Keď sa David neukázal v predvečer svadby svojho najlepšieho kamaráta u ženícha, nahlásili ho ako nezvestného.

Policajtom sa podarilo vypátrať párik, ktorý vraj Davida videl 30. októbra na odpočívadle diaľnice číslo 80 v Novom Mexiku. Svedkovia tvrdili, že muž stál pred autom, hľadel na vzdialený vrch Granite Peak a niečo si písal do diára. Spýtali sa ho, či má pokazené auto, ale poprel to. Davida si všimol aj železničiar, ktorý kontroloval stav koľají asi 20 kilometrov od mesta Lordsburg. Podľa neho sa muž správal zvláštne, prekročil trať a vydal sa smerom do púšte.

Nasledovalo rozsiahle pátranie, ktoré okrem iného odhalilo aj zvláštne šifrované správy. Asi kilometer severne od diaľnice objavili pyramídu z kameňov obklopenú ďalšími kameňmi v tvare trojuholníkov. Ďalšiu menšiu pyramídu našli o kilometer ďalej. Boli pri nej Davidove zlaté hodinky značky Rolex a dve 25-pencové mince. Neďaleko objavili v piesku načmáranú Fibonacciho postupnosť, ktorá ale bola napísaná nesprávne. Končila číslom 18, správne však mala vyzerať takto: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21. Policajti sa preto domnievali, že ide o šifrovanú správu. Na stopovanie použili aj špeciálne psy, ktoré ich doviedli do odpočívadla pre kamionistov s názvom Shady Grove. Nachádzalo sa 18 kilometrov od miesta, kde David nechal svoje auto.

Keď Davidovi rodičia prehľadali jeho auto, našli v ňom vreckovú Bibliu s vizitkou arizonského obchodníka Tonyeho Ballesterosa. Polícia ho vypočula, ale tvrdil, že o Davidovi Stonovi nikdy nepočul. Nikdy sa nepodarilo zistiť, ako sa jeho vizitka ocitla v Stonovej Biblii.

23. februára 1992 našla skupina poľovníkov neďaleko vrchu Granite Peak kostrové ostatky človeka. Podarilo sa zistiť, že patrili Davidovi Stonovi. Príčinu smrti však už lekári nedokázali určiť a ostáva dodnes neobjasnená.