V roku 1905 si prominentný lekár Bennett Clark Hyde vzal v Kansas City za manželku Frances Swopeovú, neter miestneho milionára Thomasa Swopa. Jej rodina bola striktne proti uzavretiu zväzku a všetci si mysleli, že Hyde si ženu zobral len preto, že sa chcel dostať k peniazom.

Francesin otec zomrel ešte v roku 1900 a zanechal po sebe manželku a sedem detí. Thomas Swope naopak nemal žiadne deti, a tak sa nasťahoval k vdove po bratovi a odložil pre synovcov a netere dostatok peňazí, aby dostali slušné vzdelanie a nemuseli sa báť o budúcnosť. Do závetu tiež nechal vložiť ustanovenie, že po smrti sa jeho majetok rozdelí rovnomerne medzi sedem súrodencov. Stále však zvažoval aj možnosť, že nechá peniaze charite, a rodina o tom dobre vedela.

1. októbra 1909 nečakane ochorel správca majetku Thomasa Swopa menom J. Moss Hunton. Swope nechal povolať Hyda a ešte jedného lekára, aby muža skontrolovali. Hyde navrhol púšťanie žilou, ktoré bolo v tom čase bežným liečebným postupom. Kým ale krvácanie stihol zastaviť, Hunton bol mŕtvy. Jeho smrť vyhlásili za nehodu.

O dva dni neskôr sa prudko zhoršil aj stav Thomasa Swopa. Ten už mesiac prakticky len ležal a jeho stav sa nezlepšoval. Keď mu ale 3. októbra sestra priniesla pilulku od doktora Hyda, pacientovi sa prudko pohoršilo. Ešte v ten deň zomrel.

Keby Hyde v tomto momente skoncoval so svojím zákerným plánom, možno by sa mu všetko prepieklo. Lenže bol nenásytný. V decembri 1909 vypukla v rezidencii Swopeovcov epidémia brušného týfusu. Hyde tvrdil, že nákaza pochádza z kontaminovaného zdroja vody. Ochorelo deväť ľudí vrátane členov rodiny, sluhov a návštevníkov. Chrisman Swope dokonca zomrel po podaní lieku, ktorý mu predpísal Hyde.

Lucy Swopeová bola práve vtedy na ceste po Európe. Keď sa dozvedela o bratovej smrti, okamžite sa vrátila do USA. Hyde trval na tom, že ju bude sprevádzať na ceste z New Yorku domov. Cestou ju ponúkal vodou zo svojej fľaše a pacienti v rezidencii Swopeovcov sa po jeho odchode akoby zázrakom uzdravili.

„Nakazení“ začali tušiť, že je čosi v neporiadku, a povolali iného lekára. Následne sa do celej veci vložila polícia. Telá mŕtvych boli exhumované a zistilo sa, že zomreli na otravu. Vyšetrovateľom netrvalo dlho, kým zistili aj to, že doktor Hyde mal doma mnohé jedy. Hoci tvrdil, že s nimi experimentoval v rámci boja proti škodcom, výhovorka mu neprešla.

16. apríla 1910 sa Hyde postavil pred súd kvôli vražde Thomasa Swopa. Prokurátor mu chcel dokázať aj smrť ďalších dvoch osôb a zámer vyvraždiť kvôli peniazom všetkých členov rodiny. 16. mája si vypočul rozsudok a mal stráviť zvyšok života za mrežami.

Lenže tu príbeh nekončí. Jeho manželka a dcéra zavraždeného Thomasa Swopa si najala najlepších právnikov, ktorí dohnali prípad až na Najvyšší súd a ten Hyda napokon v roku 1917 oslobodil. Frances sa s ním však v roku 1920 rozviedla. Zomrel o 14 rokov neskôr ako lekár v rodnom Missouri.