Pre rodiny ich obetí sa vyšetrovanie nikdy neuzavrelo. Bohužiaľ, hrozné činy spáchalo mnoho ďalších sadistických vrahov, ktorých spravodlivosť nikdy nedostihla.

Josef Mengele

Josef Mengele, nemecký dôstojník SS a lekár, bol počas II. svetovej vojny známy ako Anjel smrti. V koncentračných táboroch Osvienčim a Birkenau robil strašné experimenty na židovských väzňoch. Bol jedným z tímu nacistických lekárov, ktorí si vyberali obete a zabíjali ich plynom a nervovoparalytickou látkou a tiež robil hrozné pokusy na dvojčatách. Po vojne Mengele utiekol do Argentíny s pomocou ďalších bývalých dôstojníkov SS. Zmenil si meno a v roku 1959 sa presťahoval do Paraguaja, neskôr do Brazílie. Po celý čas ho hľadali západonemeckí a izraelskí lovci nacistov. Napriek spravodajskej práci Mossadu a iných organizácií ho nikdy nenašli. Jedného dňa v roku 1979 sa Mengele kúpal pri pobreží Bertiogy v Brazílii, keď utrpel mozgovú príhodu a zomrel. Táto smrť spočiatku nevyvolala záujem, po zmene identity totiž Mengeleho pochovali pod falošným menom Wolfgang Gerhard. Lovci nacistov mu však zostali na stope a v roku 1985 sa im vytrvalosť vyplatila. Gerhardove pozostatky exhumovali a identifikovali ako Josefa Mengeleho. Prinieslo to isté uspokojenie, ale napriek tomu je smutné, že Anjel smrti dokázal po vojne unikať spravodlivosti takmer štyri desaťročia.

Béla Kiss

Béla Kiss bol maďarský sériový vrah, ktorý sa narodil v roku 1877 a podľa polície zabil 24 ľudí. Mal prezývku „maďarský nakladač“, pretože telá obetí uchovával vo veľkých sudoch v alkohole. V roku 1912, rok po svadbe s oveľa mladšou ženou, zistil, že má pomer. Neverníci zmizli a Kiss tvrdil, že utiekli za lepším životom do Ameriky. Pravdou bolo, že oboch zabil. A to odštartovalo jeho vražedné vyčíňanie. Kiss lákal svoje obete prostredníctvom inzerátov v novinách. V ltprácj vystupoval ako osamelý vdovec. Kontaktoval najmä dobre situované ženy, ktorých rodiny nežili v blízkosti. V úspechu mu pomáhali jeho dobrý vzhľad a osobný šarm. Všetky jeho známosti však po krátkom čase, keď od nich vylákal peniaze, zmizli. Po vypuknutí I. svetovej vojny Kiss narukoval do armády a keď sa po jej skončení nevrátil, ľudia si mysleli, že zahynul vo vojne. Po vypršaní nájomnej zmluvy polícia prehľadala dom a v sudoch našla telá 23 žien a jedného muža. Kiss ich zaškrtil drôtom, nechal stiecť z krvi a naložil do alkoholu do sudov. Z času na čas vraj ľudia Kissa zazreli, posledné vyšetrovanie prebehlo v roku 1936, keď údajne pracoval ako domovník v bytovom dome v New Yorku. Nikto nevie, čo sa stalo s Bélom Kissom, pravdou je, že za svoje skutky nikdy nestál pred súdom.

Diaľničný fantóm

Diaľničný fantóm bola prezývka sériového vraha z Washingtonu, ktorého nikdy neidentifikovali. Vrah bol aktívny v okolí hlavného mesta začiatkom 70. rokov. Celkovo zabil šesť mladých čiernych žien počas 17-mesačného obdobia. Rovnako ako Zodiac, aj on posielal odkazy polícii. Po zavraždení 18-ročnej Brendy Denise Woodardovej v novembri 1971 našla polícia v jej vrecku lístok, v ktorom upozornil, že bude ďalej vraždiť a podpísal sa ako Diaľničný fantóm. Polícia pracovala na stopách ďalších vrážd, zamerala sa aj na dvoch bývalých policajtov, ktorých odsúdili za vraždu, no pri hľadaní vraha nijako nepokročila. V roku 1974 sa do vyšetrovania zapojila aj FBI, ale zdá sa, že Diaľničný fantóm zmizol, pretože už s ním nespojili žiadne ďalšie úmrtia, takže prípad vychladol. Vyšetrovanie je dodnes aktívny, ale viac ako päť desaťročí po vraždách je zrejmé, že identita Diaľničného fantóma nebude nikdy známa.

Amado Carrillo Fuentes

V 80. a 90. rokoch bol Amado Carrillo Fuentes jedným z najúspešnejších pašerákov drog v Severnej Amerike. Mexičan vytvoril impérium pre kartel Juarez. Z Kolumbie do USA prepašoval viac kokaínu ako ktokoľvek iný na svete. Policajti ho poznali ako „Pána nebies“ kvôli flotile súkromných lietadiel, ktorými prevážal obrovské množstvá kokaínu po celom svete. Všetko sa však skončilo tým najnepravdepodobnejším spôsobom: Fuentes zomrel v roku 1997 počas plastickej operácie. Drogový kráľ sa snažil zmeniť svoj vzhľad, aby sa vyhol chyteniu agentmi DEA, po chirurgovej chybe zostal mŕtvy na operačnom stole. A tým sa zrútilo jeho drogové impérium. Pre políciu mala Fuentesova smrť horkosladkú príchuť. Muž, ktorého prenasledovali toľko rokov, bol mŕtvy a preč. Nikdy však nečelil spravodlivosti a svojím predčasným odchodom sa navždy vyhol zákonu.