Whaler’s Bay

Keď človek myslí na Antarktídu, skôr si predstaví pustatinu než sopku. Deception Island je však ostrov blízko Antarktického polostrova, ktorý je náhodou aktívnou sopkou. K poslednej erupcii došlo v roku 1970. Podľa niektorých legiend však láva nie je jediná vec, pred ktorou by sa mali mať návštevníci ostrova na pozore. Whaler’s Bay je totiž hostiteľom duchov. Kedysi išlo o malú komunitu veľrybárov z Nórska a Čile, ktorá vznikla v roku 1904. Dnes z nej zostalo niekoľko starých drevených stavieb, cintorín a obrovské nádrže, ktoré kedysi používali na varenie celých veľrýb. V súčasnosti ostrov navštevujú turisti, ktorí sú svedkami paranormálnych javov, od zvláštnych zvukov až po zvláštne éterické a vznášajúce sa tvary.

Wordie House

Sir Ernest Henry Shackleton je možno jedným z najznámejších prieskumníkov siedmeho kontinentu v celej histórii, hoci nebol prvým človekom, ktorý dosiahol južný pól. Mnohé výpravy, ktoré viedol, mu vyniesli rytiersky titul. Jeho cesty však neboli bez problémov a v roku 1915 musel opustiť svoju loď Endurance po tom, čo narazila na plytčinu a ocitla sa pod ľadom. Hoci Shackleton sa vydal na cestu naprieč kontinentom, aby našiel pomoc, zvyšní muži tu ostali uväznení dva roky. Wordie House bola základňa, ktorú postavili v roku 1947, a stála blízko miesta, kde Endurance strostkotala, preto ľudia tvrdia, že sa do nej nasťahovali duchovia z lode. V objekte sa sami zabuchujú dvere, predmety často lietajú cez miestnosť. A niektorí, ktorí vstúpia do budovy, hlásia, že cítia zvláštnu, hrozivú prítomnosť niečoho, čo na nich dozerá

Let 901 Air New Zealand na Ross Island

28. novembra 1979 lietadlo spoločnosti Air New Zealand tragicky narazilo do hory Erebus na Rossovom ostrove v Antarktíde, čo viedlo k smrti všetkých 257 ľudí na palube. Havária lietadla je dodnes najsmrteľnejšou nehodou na Novom Zélande. Stanica McMurdo, ktorú prevádzkuje personál Nového Zélandu, je najväčšou základňou v Antarktíde a nachádza sa aj na Rossovom ostrove. Niektorí však tvrdia, že na základni vyčíňajú nepokojní duchovia z letu 901, čo viedlo k správam o aktivite poltergeistov. Iní tvrdia, že skutočné miesto havárie je ešte strašidelnejšie. Mnohí tu počuli krik, niektorí dokonca hlásili, že videli, ako sa v snehu z ničoho nič objavovali stopy.

Operácia Tabarinská základňa

Deception Island bol viac než len domovom veľrybárov. Aj keď ostrov opustili v rokoch pred 2. svetovou vojnou, britské námorníctvo si oblasť privlastnilo. Postavili tu základňu pre svoju operáciu Tarabin, aby si udržali silnejšiu kontrolu nad Falklandskými ostrovmi. Hoci sa britské základne neskôr zamerali na vedecký výskum, sopečná erupcia v roku 1967 zničila značnú časť infraštruktúry na ostrove a to prinútilo ľudí základne opustiť. Rovnako ako Whaler’s Bay, aj tieto sa zmenili na akési mesto duchov, kde dochádza k údajnému strašeniu - ľudia hlásia zvláštne zvuky v noci a pohybujúce sa tvary zjavení.

Scottova chata

V roku 1911 sa dva rôzne prieskumné tímy snažili stať prvou skupinou, ktorá dosiahne južný pól. Hoci toto ocenenie získala nórska expedícia pod vedením Roalda Amundsena, britskú výpravu, ktorú viedol Sir Robert Falcon Scott, stihol iný osud. Päťčlenný tím na spiatočnej ceste zahynul, vrátane samotného Scotta. Tím dvadsiatich piatich mužov, známych ako Expedícia Terra Nova, strávil zimu 1911 v chate, ktorú postavil Scott, a práve z tejto skupiny sa päť prieskumníkov odvážilo von. Dodnes sa o tomto mieste vraví, že ho prenasledujú duchovia Scottovho tímu. V inak prázdnej miestnosti sa ozývajú kroky a hlasy a množstvo ľudí hlásilo pocit, že ich niekto sleduje.