Človek, ktorý sa stratí v parížskych katakombách

Pod Parížom leží rozsiahla labyrintová sieť tunelov známych ako parížske katakomby. Nachádza sa v hĺbke približne 20 metrov pod celým Parížom, pričom sú tam uložené kostrové pozostatky asi šiestich miliónov ľudí. Aj keď časť katakomb sprístupnili návštevníkom, hľadači vzrušenia a lovci duchov často nachádzajú spôsoby, ako preniknúť aj do nesprístupnených častí, aby preskúmali temné chodby. V jednej z epizód relácie stanice ABC „Najstrašidelnejšie miesta na Zemi“ z roku 2000 ukázali reálne zábery, ktoré zaznamenávali osamelého prieskumníka zakázaných tunelov. Muž na videu najprv pokojne skúma tunely, neskôr sa začína pohybovať čoraz rýchlejšie, až v úplnej panike odhodí ručnú kameru a ozlomkrky šprintuje preč. Kamera neustále sníma, aj keď je muž mimo dohľadu, a ukazuje tmavý, tichý tunel. Namieste je otázka, či muž jednoducho stratil orientáciu a spanikáril, alebo uvidel v katakombách niečo, čo ho na smrť vydesilo?

Japonská reklama na Kleenex

V roku 1986 uviedla spoločnosť Kleenex do televízneho vysielania veľmi zvláštnu reklamu, ktorá vydesila i samotných Japoncov a vzniklo okolo nej množstvo legiend. Spoločnosť reklamu nakoniec stiahla. Herečka Keiko Matsuzaka v nej spolu s malým škriatkovským dieťaťom sedí v bielom oblečení na hromade sena. Zľahka sa pohráva s papierovou utierkou, ktorá sa následne v detailnom zábere vznáša vzduchom, pričom v pozadí znie strašidelne znejúca pieseň It’s a Fine Day. Mnohí tvrdia, že ide o moderne upravenú skladbu staronemeckej kliatby. Mnoho divákov sa sťažovalo vedeniu televízie, že sú z reklamy nervózni a žiadali jej stiahnutie z vysielania. Medzi ľuďmi sa neskôr začali šíriť desivé legendy. Vo vzduchu po reklame vraj zostala kliatba. Údajne väčšina hercov a ľudí zo štábu zomrela za záhadných okolností, hlavnej herečke sa narodilo dieťa démon a tisíce ľudí, ktorí sa pozerali na reklamu vraj zošaleli. Najhoršie následky reklama prináša, ak ju pozeráte o polnoci...

Rakva mŕtvej prababičky na vlastnom dvore

Tento mrazivý príbeh často nevydržia dopozerať ani tí najodvážnejší. Muž, ktorý komunikuje prostredníctvom posunkovej reči vo videu vysvetľuje, že miestny cintorín je totálne preplnený, a preto sa rozhodol nechať rakvu svojej prababičky na vlastnom dvore. Nad zemou. Najhorší okamih v príbehu nastáva, keď muž otvorí rakvu, aby odhalil čiastočne rozložené telo babičky, ktorú následne pobozká. Na ústa. Pobozká zhnitú, rozkladajúcu sa mŕtvolu na ústa. Ak chcete mať pokojné sny, radšej video ani nepozerajte.

Maďarská samovražedná pieseň

Aj keď kliatba spočíva v skladbe a nie v samotnom videu, každé video, ktoré obsahuje plný a nezmenený zvuk tejto piesne, je rizikom možného prekliatia. Pieseň „Ponurá nedeľa“ alebo „Temná nedeľa“ od maďarského klaviristu a skladateľa Rezső Seressa, je známa ako maďarská samovražedná pieseň. Údajne ide o najsmutnejšiu pieseň, akú kedy kto zložil. Krátko po jej vydaní v roku 1935 s piesňou spojili 20 samovrážd v Maďarsku a okolí. Dnes je prípadov samovrážd najmenej 100, vrátane samotného skladateľa Seressa, ktorý prežil skok z okna, ale neskôr sa v nemocnici udusil drôtom. Mnohí pozostalí potvrdili, že obete samovraždy si pieseň vypočuli tesne pred činom. Pieseň v roku 1936 preložili do angličtiny a v roku 1941 ju nahrala Billie Holliday, avšak v USA ju nehrali, lebo BBC považovala pieseň za príliš smutnú.

Nadprirodzená pomsta?

Film „The Omen“ z roku 1976 získal v priebehu času povesť prekliatia. Producent Harvey Bernhard na začiatku výroby povedal, že dostal znamenie od diabla, aby prestal na filme pracovať. Keďže neposlúchol, okolo filmu sa začali diať strašidelné veci. Iba dva mesiace pred začiatkom natáčania spáchal syn hviezdneho Gregoryho Pecka samovraždu. Počas natáčania Peckovo lietadlo zasiahol blesk a blesk zasiahol aj lietadlo výrobcu filmu Mace Neufelda. Ďalší blesk takmer zasiahol samotného Bernharda. IRA dokonca bombardovala hotel, v ktorom Neufeld býval. Počas natáčania scény na cintoríne sa trénované psy totálne rozzúrili a zaútočili na seba. Cvičiteľa zvierat starajúceho sa o bezpečie štábu zabil tiger. Lietadlo určené na snímanie leteckých záberov havarovalo a všetci na palube zahynuli. Asistent supervízora špeciálnych efektov zomrel pri autonehode. Došlo k nej v piatok trinásteho pri smerovej ceduli na holandské mesto Ommen, ktoré bolo od miesta nehody vzdialené 66,6 kilometra. Možno je to všetko náhoda. Ale čo ak nie?