Prichádza Satan! (The Omen, 1976)
Táto hororová klasika rozpráva príbeh páru, ktorý si adoptuje dieťa, ktoré je pravdepodobne diablovým synom. Smola sa začala na film lepiť mesiac pred začiatkom natáčania, keď syn hlavnej hviezdy Gregoryho Pecka spáchal samovraždu. Neskôr, keď Peck letel na premiéru do Londýna, lietadlo zasiahol blesk. To isté sa stalo výkonnému producentovi Mace Neufeldovi len o týždeň neskôr. A nebol to jediný incident, keďže lietadlo, na ktoré malo pôvodne nastúpiť viac členov štábu, sa nakoniec zrútilo. Medzi ďalšie nezvyčajné udalosti patrí bombardovanie režisérovho hotela IRA, levy zabili ošetrovateľa v safari parku deň po natočení záberov a rotvajler zaútočil na kaskadéra. Asi najšokujúcejšia udalosť sa stala režisérovi špeciálnych efektov Johnovi Richardsonovi a jeho asistentke Liz Mooreovej, ktorí sa stali účastníkmi autonehody. John, ktorý realizoval neslávne známu scénu dekapitácie vo filme, prežil, ale jeho asistentka prišla o hlavu…
Rosemary má dieťatko (Rosemary's Baby, 1968)
Povesti o kliatbe sa pravdepodobne začali vraždou manželky režiséra Romana Polanského, Sharon Tateovej, ktorú zavraždila „rodina“ Mansonovcov v roku 1969. Jej vražda nasledovala po smrti skladateľa Krzysztofa Komedu, ktorý tragicky zahynul po páde zo skaly. O niekoľko rokov neskôr zastrelili Johna Lennona pred jeho newyorským bytom v Dakote, na miestach, kde natáčali film. Niektorí obviňujú „prekliatie“ filmu aj s tragédiami ďalších zúčastnených. Napríklad producentovi Williamovi Castlovi a spisovateľovi Irovi Levinovi účasť na tomto kontroverznom filme spôsobila zmätok v ich osobnom živote a ujmu na duševnom zdraví. Producenta Roberta Evansa odsúdili za obchodovanie s kokaínom a spájali ho aj s vraždou Roya Radina. A potom je tu, samozrejme, Polanského pád, ktorý po vražde manželky začal zneužívať návykové látky a obvinili ho aj zo sexu s neplnoletými dievčatami.
Superman (1948 - )
Kliatba Supermana je až taká silná, že prekliala celú franšízu. Ak sa riadime počtom ľudí tak je jednoznačne jednou z najsilnejších. Zdá sa, že poškodí kohokoľvek, kto súvisí s filmom, od personálu v zákulisí cez hercov až po producentov. Najvyššiemu riziku však čelia herci v hlavnej úlohe. Prekliatie začalo prvým - Kirkom Alynom, ktorý si následne už len ťažko hľadal prácu. George Reeves, ktorý stvárnil hrdinu vo filme z roku 1951, zomrel pár dní pred svojou svadbou. Lee Quigley, ktorý vo filme z roku 1978 stvárnil malého Supermana, zomrel na infarkt len v štrnástich rokoch! A Christopher Reeves sa stal najvýznamnejšou obeťou údajnej kliatby, keď po nehode pri jazde na koni ochrnul.
Atuk
Tentoraz ide o prekliaty scenár pre film, ktorý nikdy nenatočili. Na základe knihy The Incomparable Atuk, rozpráva príbeh o Inuitovi žijúcom v New Yorku. Vždy, keď sa niekto pokúsi nakrútiť film, naráža na rovnaký problém: herec tipovaný na hlavnú úlohu náhle zomrie. John Belushi zomrel v dôsledku drogovej intoxikácie, pričom scenár ležal na jeho konferenčnom stolíku. Sam Kinison sa dostal do užšieho výberu, keď sa produkcia filmu zastavila. Neskôr tragicky zomrel, keď do jeho auta narazil opitý vodič. John Candy dostal scenár a prejavil záujem o rolu než zomrel na údajný infarkt. Aj posledný záujemca Chris Farley zomrel vo veku 33 rokov na predávkovanie.
A Confederacy of Dunces
Zdá sa, že Confederacy of Dunces postihla rovnaká kliatba ako Atuk. Ide o ďalší film inšpirovaný knihou, ktorej natočeniu zabránili tragédie a smola. Najprv sa do hlavnej úlohy „hlásil“ John Belushi, ktorý zomrel na predávkovanie drogami. Potom Johna Candyho a Chrisa Farleyho postihol rovnaký osud. Verzia filmu pripravená na uvedenie na trh v roku 2005 s Willom Ferrellom v hlavnej úlohe sa posunula. Ale zatiaľ čo Ferrell prežil údajnú kliatbu, produkcia filmu nie. Nie, nikoho nezavraždili, ale hurikán Katrina zničil veľa miest, ktoré potrebovali filmári na natočenie scén.