Vlado Taneski žil v malom meste Kičevo, ktoré nemá ani 30-tisíc obyvateľov. Jeho články sa zväčša točili okolo toho, čo sa deje v miestnych školách a úradoch, no v roku 2005 mal zrazu na ruke veľkú tému. Išlo o prípad nezvestnej upratovačky, ktorú našli znásilnenú a zavraždenú kúsok za mestom. Telo bolo zabalené do plastových vriec.

Novinár úzko spolupracoval s políciou i úradmi a o vražde písal rozsiahle články i stĺpčeky. Šéfredaktor i čitatelia oceňovali najmä jeho zmysel pre detaily.

Počas nasledujúcich troch rokov zmizli ďalšie tri ženy, pričom dve obete sa našli v rovnakom stave ako tá z roku 2005. Všetky zločiny sa stali výsostnou témou Vlada Taneského, ktorý sa stal známou postavou nielen v Kičeve. Ľudia ho spoznávali na ulici a dokonca si pýtali autogramy.

Policajti však začali byť podozrievaví. Detaily, o ktorých Taneski písal, boli totiž skutočne zvláštne a z vyšetrovacieho spisu nemali ako uniknúť. Muži zákona si tak začali klásť otázku, či novinár vraha nepozná.

Ako sa ukázalo, realita bola ešte drsnejšia.

Policajti mali totiž sčasti pravdu, Taneski skutočne vraha poznal, a to lepšie než ktokoľvek iný. Bol ním totiž on sám. Tri roky žil novinár dvojakým životom. Jeho manželka, s ktorou bol 31 rokov, ho opísala ako tichého a pozorného človeka, kolegovia o ňom hovorili ako o nekonfliktnom a jemnom mužovi.

Vlado Taneski mal však aj svoju temnú stránku. Zo štyroch žien, ktoré zmizli, mali na sebe tri známky brutálneho znásilnenia a mučenia. Všetky z nich vrah uškrtil telefónnym káblom. A práve identifikovanie vražednej zbrane priviedlo policajtov k páchateľovi. Vyšetrovatelia síce na verejnosť pustili informáciu o tom, ako ženy skonali, ale o vražednej zbrani sa nezmienili. Taneski ju však vo svojich článkoch pomenoval.

Po zatknutí a výsluchu policajti prehľadali novinárov byt a získali tak náhľad do jeho zvrátenej mysle. Muž mal doma obrovskú zbierku pornografických materiálov a zošitov s podrobnosťami o vraždách.

Vyšetrovateľom sa však nepodarilo odhaliť vrahov motív. Zistilo sa iba to, že všetky zavraždené boli upratovačkami a rovnakú profesiu vykonávala aj páchateľova matka.

Potom, ako sa ukázalo, že DNA zo spermií, ktoré sa našli v obetiach, sa zhoduje s novinárovou, ho obžalovali z viacnásobnej vraždy. Kým však stihol prebehnúť proces, Taneski zomrel. Našli ho utopeného s hlavou vo vedre vody. Oficiálny verdikt znel: samovražda. Celu však zdieľal s ďalšími dvoma mužmi...