Všetko začalo už asi mesiac predtým, ako Kenny Veach vyrazil do hôr. Bol to skúsený turista, ktorý nespočetnekrát nocoval sám v prírode. V pohorí Sheep Mountain sa pohyboval asi 12 kilometrov od vojenskej základne v oblasti, kde sa vyskytovali desiatky starých banských šácht. Počas jednej túry jaskyňu v tvare písmena „M“. Čím bližšie sa dostával k jej ústiu, tým viac sa mu triaslo telo. Vytiahol nôž, obával sa o svoju bezpečnosť, ale naďalej postupoval. Keď sa však dostal pár metrov od vstupu do jaskyne, strach ho celkom premohol a ušiel preč.

O svojom postupe nakrútil video a zavesil ho na Youtube. Jeho zvláštny zážitok sa však stal terčom nemalej kritiky. Mnohí diváci Kennyho obviňovali, že klame, ďalší ho vyzývali, aby sa k jaskyni vrátil a natočil viac videí. A presne to aj urobil.

Zobral si dostatok zásob, nôž a pištoľ, sadol do auta a odviezol sa na miesto, odkiaľ bežne vyrážal na turistiku. Svoj postup nakrúcal, jaskyňu v tvare písmena M však nenašiel. Teda, našiel, lenže si ju nevšimol. Niekto totiž vstup zakryl obrovskými kameňmi. Keď sa vrátil domov a video zavesil na Youtube, fanúšikovia mu jeho omyl a nepozornosť vyčítali. A tak ich pozval, aby na ďalšiu turistiku išli s ním. Lenže nik nenabral odvahu a Kenny sa do Sheep Mountains vydal opäť sám. Naposledy.

Keď sa tri dni neozval svojej priateľke, nechala po ňom vyhlásiť pátranie. Trvalo niekoľko dní, po Kennym sa však našiel iba mobilný telefón. Bol neďaleko opustenej banskej šachty, ktorú prehľadali speleológovia. Muža v nej ale nenašli.

Priateľka zmiznutého neskôr uviedla, že Kenny trpel depresiami a uvažoval o samovražde. Vraj jej povedal, že keď sa rozhodne zmárniť, nik ho už nikdy nenájde. Ak by ale bola hypotéza so samovraždou pravdivá, prečo by si niekto dával námahu a ukryl jaskyňu v tvare písmena M obrovskými balvanmi? Prišiel Kenny Veach na vládne tajomstvo a musel zomrieť, alebo sa skutočne zabil sám? To sa zrejme dozvieme, až keď sa nájde jeho telo.